يکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹ ,24 January 2021
1
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۳۵
هاشمی استاندار سیستان و بلوچستان؛ مولاوردی پاسخ می‌دهد
 
روند طفره رفتن از پاسخگویی در بین اعضای معاونت زنان ریاست جمهوری نهادینه شده و مسئولان این معاونت در مواجهه با خبرنگاران به جای پاسخگویی در خصوص مسائلی که با آن‌ها حواشی بسیاری را در کشور ایجاد کرده‌اند، با پاسخ‌های بی‌ربط، خبرنگاران را به اصطلاح دست به سر می‌کنند و در تلاش هستند تا با گذر زمان این دست موضوعات را به فراموشی بسپارند.
به گزارش عصرهامون و به نقل از راه دانا، در روزهای گذشته خبری از سوی معاون زنان ریاست جمهوری منتشر شد که واکنش‌های بسیاری را دربرداشت. خبری در خصوص وجود یک روستا در استان سیستان و بلوچستان که همه‌ی مردان آن اعدام شده‌اند.
در پی انتشار این خبر و سواستفاده رسانه‌های معاند با نظام جمهوری اسلامی از آن و سکوت شهیندخت مولاوردی معاون زنان ریاست جمهوری، معاون دادگستری سیستان و بلوچستان با بیان اینکه سخنان مولاوردی در خصوص اعدام همه مردان یک روستا در سیستان و بلوچستان مصداق نشر اکاذیب و افترا به دستگاه قضا است از اعلام جرم علیه معاون رئیس جمهور خبر داد.
مولاوردی که پیش از این حاضر به پاسخگویی در خصوص نام این روستا نشده بود، بار دیگر از عذرخواهی از مردم امتناع کرد و در گفت‌وگو باخبرنگار راه دانا؛ اظهار داشت: اطلاعیه‌ای را در این خصوص به زودی منتشر خواهیم کرد و ان شاالله نام روستا را هم در آن اطلاعیه خواهیم گفت.
اطلاعیه‌ای که معاون زنان ریاست جمهوری قول آن را داده بود بعد از چند روز منتشر شد ولی خبری از عذرخواهی از مردم سیستان و بلوچستان و نام روستای حاشیه‌ساز نشد و معاون زنان ریاست جمهوری بیشتر با طفره رفتن در این اطلاعیه قصد به حاشیه راندن افکار عمومی از اصل ماجرا که افشای نام روستا بود را داشت.
علی اوسط هاشمی استاندار سیستان و بلوچستان در همین خصوص به خبرنگار راه دانا گفت: این پرونده از طریق شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در حال بررسی است و گزارش‌های آن متعاقبا به مرجعی که پیگیر این پرونده است ارسال خواهد شد.
وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه "آیا چنین روستایی وجود دارد؟" گفت: باتوجه به اینکه در این خصوص برعلیه خانم مولاوردی اعلام جرم شده، خانم مولاوردی بر اساس آنچه که حاصل بررسی است در این خصوص پاسخ خواهند داد.
راحت ده‌مرده رئیس ثبت احوال استان سیستان و بلوچستان در گفت‌وگو با دانا در خصوص وجود روستایی که تمام مردان آن اعدام شده باشند گفت: چنین نمونه‌ای تا به حال وجود نداشته است.
اشرف‌گرامی زادگان مشاور حقوقی معاون زنان ریاست جمهوری هم در همین رابطه به خبرنگار دانا گفت: من در جریان این موضوع نیستم و این موضوع را باید از دفتر خانم مولاوردی پیگیری کنید.
وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه "مگر شما مشاور حقوقی خانم مولاوردی نیستید، چطور از این ماجرا بی‌اطلاع‌اید؟" گفت: سال خوبی را برای شما آروزمندیم.
مثل اینکه روند طفره رفتن از پاسخگویی در بین اعضای معاونت زنان ریاست جمهوری نهادینه شده و مسئولان این معاونت در مواجهه با خبرنگاران به جای پاسخگویی در خصوص مسائلی که با آن‌ها حواشی بسیاری را در کشور ایجاد کرده‌اند، با پاسخ‌های بی‌ربط، خبرنگاران را به اصطلاح دست به سر می‌کنند و در تلاش هستند تا با گذر زمان این دست موضوعات را به فراموشی بسپارند.

انتهای پیام/ 7250
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۸۳۰۶۸


ارسال