سه شنبه ۶ اسفند ۱۳۹۸ ,25 February 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۱۳ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۰۰
برخورد مثبت والدین در موفقیت کودکان ضرورتی ارزشمند است
 
برخورد مثبت والدین ضرورتی ارزشمند در موفقیت کودکان است. والدینی که به علت ناراحتی بیش از حد خود نسبت به لکنت فرزندشان نمی‌توانند با او کار کنند، ابتدا باید نگرش و برخورد خود را تغییر دهند.
به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون به نقل از باشگاه خبرنگاران: اعظم ذوالفقاری روانشناس در گفت وگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران اظهار داشت: وقتی کودک برای ادای کلمات دچار مشکل می‌شود و با تلاش وزحمت سعی می کند کلمه‌ای را ادا کند، والدین می‌توانند با نرمی و ظرافت به او بگویند که مشکل او را درک می‌کنند وهمچنین اگر‌آرام دست بر بازو یا شانه‌اش بگذارند باعث آرامش ودلگرمی او می شوید.
 
وی ادامه داد: اگر زمانی کودک دچار لکنت می شود، والدین باید آرام و بالحنی ملایم با او حرف بزنند، تا حدی از اضطراب او کاسته شود و آرامش پیداکنند؛ نه تنها کودک آرام و راحت می شود بلکه الگوی بهتر برای صحبت کردن پیدا می کند.
 
این روانشناس در پایان افزود: والدین درجریان یادگیری فرزندشان نقشی اساسی دارند واین نقش به طور خاص در درمان لکنت اهمیت بیشتری پیدا می کند، زیرا حضور آنها نه تنها بر تغییر رفتار کودک تاثیر دارد بلکه به او کمک می‌کند اعتماد به نفس را درخود تقویت کند و این موضوع تاثیر بسزایی دردرمان این بیماری دارد.
انتهای پیام/7473
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۸۳۲۱۹


ارسال