پنجشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷ ,13 December 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۵ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۰۹
گزارش عصر هامون از رنگ و بوی تابستانه در بازار میوه بهار؛
ورود میوه‌های نوبرانه به بازار/ خودنمایی هندوانه بلوچستان در پیشخوان مغازه های کشور
 
اگرچه هنوز بهار آغازین روزهای خود را شروع کرده اما بازار میوه این روزها رنگ و بوی تابستانه گرفته و ردپای هندوانه بلوچستان بازار نوبرانه های کشور را داغ کرده است.
به گزارش خبرنگار اجتماعی عصرهامون، بهار در حالی آغازین روز های خود را شروع کرده است که میوه های تابستانی با قدرت پیشخوان مغازه های کشور را به خود اختصاص داده و خودنمایی می کنند در این بین نوبرانه تابستانه بلوچستان رونق دیگری به بازار میوه کشور داده و بخش زیادی از ویترین میوه فروشی ها را تصرف کرده است.
در این میان اگرچه بازار نوبرانه های تابستانه هنوز به ثبات لازم نرسیده است، اما توانسته با قیمت مناسبی که نسبت به میوه های زمستانه دارد، مشتریان بیشتری را به خود جذب کرده و جایگزین مناسبی بعد از مصرف چندین ماهه میوه های زمستانه باشد.
از سوی دیگر، مردم بر این باورند که قیمت میوه های زمستانه هنوز هم بالا است با این وجود خرید میوه تابستانه هم فال است و هم تماشا، چراکه بعد از مدتها مردم می توانند طعم جدیدی از میوه را بچشند و از سوی دیگر، قیمت مناسبی را هم برای آن بپردازند.
 
برداشت 6 هزار تن هندوانه از مزارع بلوچستان
برداشت هندوانه از 220 هکتار از اراضی شهرستان قصرقند در جنوب سیستان و بلوچستان آغاز شد.
کشت هندوانه در قصرقند از نیمه دوم دی  و برداشت آن از نیمه دوم اسفند آغاز می شود و تا اردیبهشت ادامه دارد. 
مدیر جهاد کشاورزی قصرقند پیش بینی کرد: از هر هکتار هندوانه در این شهرستان 30 تن هندوانه برداشت شود که تا پایان فصل برداشت به 6 هزار تن خواهد رسید.
دهواری گفت: هندوانه شهرستان قصرقند علاوه بر مصرف داخلی به  استان های اصفهان ،  شیراز ،  یزد  و  تهران نیز  ارسال می شود. 
مدیر جهاد کشاورزی قصرقند افزود: برداشت این محصول زمینه اشتغال  هزار و  400 نفر را به صورت مستقیم و غیر مستقیم فراهم کرد. 
شهرستان قصرقند 7 هزار و 850 هکتار اراضی باغی و زراعی دارد.
انتهای پیام/9031
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۸۳۳۰۳


ارسال