پنجشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۹ ,21 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
با گذشت بیش از 20 سال از فعالیت منطقه آزاد چابهار هنوز این منطقه نتوانسته است تاثیری بر بهبود فضای زندگی مردم به ویژه مراکز آموزشی در چابهار و کنارک بگذارد.
به گزارش گروه اجتماعی عصر هامون: پس از حادثه ای که «حمیدرضا گنگوزهی» در روستای نوکجو از توابع خاش قربانی آن شد دوباره بحث «مدارس ایمن» مطرح شده است و این در حالی است که هنوز در جوار منطقه آزاد چابهار روستاها و مناطق بسیاری هستند که از داشتن یک کلاس درس آبرومند محرومند.
 مدرسه ای که در تصویر می بینید در روستای سندسر بخش زرآباد، شهرستان کنارک واقع است که فاصله چندانی با منطقه آزاد چابهار ندارد. 
اهالی این منطقه با انتشار این عکس در کانال تلگرامی عیاران سیستان نوشته اند: « خدا را شکر نه دیواری دارد و نه سقفی که بر روی دانش آموزان و معلمین آوار شود».
این وضعیت شامل سایر مدارس روستایی منطقه چابهار و کنارک هم می شود کما اینکه مدارسی چون «شهید دوران» که از سال 1384 ساخته شده بود تا سال قبل برق نداشت و مشکل آب به عنوان یکی از ویژگی های مدارس مطرح بود تا جایی که دانش آموزان برای دستشویی باید به خانه خود بازمی گشتند یا اصلا به مدرسه نمی رفتند!

مدرسه در چابهارمدرسه در چابهار
علیرضا راشکی، مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان سیستان و بلوچستان در پاسخ به وضعیت مدارس منطقه چابهار به ویژه با وجود فعالیت منطقه آزاد چابهار به کلیدملی گفت: با توجه به اینکه بندر چابهار هم روبه رشد است و سرمایه‌گذاری‌های خوبی در منطقه چابهار در حال انجام گرفتن است انتظار خود من شخصا بیشتر بوده‌است. انتظار بیشتری دارم که هم منطقه آزاد نقش خودش را در منطقه و محدوده شهرستان چابهار پررنگ تر ایفا کند و انتظارم فراتر از محدوده شهرستان است که بتواند در سطح استان هم اقدامات خوبی را انجام دهد.
انتهای پیام/7473
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۸۳۴۴۶
مرجع : خبر انلاین


ارسال