پنجشنبه ۳۰ دی ۱۴۰۰ ,20 January 2022
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۲۱ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۲۰
پس از بلاتکلیفی کامیونداران در مرزهای افغانستان؛
سرگردانی کامیونداران اینبار پشت چراغ قرمز بی برنامگی پاکستان/ازدحام 95 کامیوندار پشت مرزهای شرقی
 
در حالی در روز های اخیر 35 کامیوندار ایرانی در پشت مرز های کشور سرگردان بودند که اینبار پاکستان اقدام به سد کردن راه کامیونداران ایرانی در مرز پاکستان کرد.
به گزارش خبرنگار اقتصادی عصرهامون، در حالی در هفته اخیر کامیونداران ایرانی 20 روز از سرگردانی در شرایط سخت بدون مواد غذایی، بهداشتی وجای مناسب را در مرزهای افغانستان گذراندند که به گفته مسئولین گمرک هیچ محدودیتی از طرف ما برای ورود رانندگان ایرانی به کشور نبود بلکه شرکت های حمل و نقل افغانی به دلیل افزایش ورود کامیونداران افغان به ایران و  کاهش زمان توقف آن ها در ایران این سد را ایجاد  و به صورت نوبتی آن ها را وارد کشور می کنند.
پس از این اقدام افغانستان، اینبار مقامات پاکستانی با سد کردن راه 60 کامیوندار ایرانی مانع ورود آن ها به کشور شد. 
زاهدی یکی از رانندگان این کامیونها در گفتگو با یکی از رسانه ها گفت: برای تخلیه بار وارد کشور پاکستان شدیم ولی به علت اعتصاب داخلی کارگران و مسئولان مرزی پاکستان در خصوص دریافت نکردن حقوق، کسی جوابگوی ما نیست. 

 بلاتکلیفی کامیون های ترانزیتی ایرانی در مرز پاکستان
زاهدی با اشاره به اینکه 40 کامیون ایرانی در پاکستان و 20 کامیون درپایانه مرزی میرجاوه در بلاتکلیفی به سر می برند، گفت: برای رانندگانی که از شهرهای مختلف کشور به این منطقه آمده اند، هیچگونه امکانات رفاهی و خدماتی وجود ندارد. 
وی همچنین از هزینه بر بودن این انتظار برای رانندگان خبر داد و گفت: با وجود تماس با مسئولین استان باز هم کسی پاسخگوی این وضع نابسامان رانندگان نبود. 
زاهدی ادامه داد: برخی رانندگان ایرانی قصد برگشت به کشور را دارند که برای بازگشت نیاز به بارنامه است و این موضوع امکان بازگشت را هم از آنها گرفته است.
گمشاد جانشین ناظر گمرکات سیستان و بلوچستان با بیان اینکه به لحاظ گمرکی ما هیچ مشکلی نداریم، گفت: نقطه صفر مرزی در اختیار مرزبانی است و مرزبانی باید جوابگو باشد.
انتهای پیام/9031
 
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۸۳۴۴۷


ارسال