سه شنبه ۱۷ تير ۱۳۹۹ ,7 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
نشست خبری " تحولات و مسائل منطقه " با حضور کارشناسان بین‌المللی در باشگاه خبرنگاران جوان آغاز شد.
به گزارش گروه سیاسی عصر هامون به نقل از باشگاه خبرنگاران؛ نشست خبری پیرامون مسائل منطقه " با حضور " محمد الزبیری " سرپرست حزب بعث سوری؛ " محمدصالح النعیمی " رئیس دایره سیاسی حزب اتحاد قوا شعبین؛ " یاسر الحوری " نایب رئیس حزب حق در باشگاه خبرنگاران جوان آغاز شد.

در این نشست یاسر الحوری نائب رئیس حزب "حق" یمن با اشاره به اینکه ما سفرهایی به منطقه داشتیم و از کشورهایی چون ایران که از مقاومت یمن حمایت کردند تشکر می کنیم، بیان کرد: قرار بود آقای عمار سقاف هم قرار بود با ما حضور پیدا کند که در جنگ یمن زخمی شده است. 

در ادامه این نشست محمد الزبیری سرپرست حزب بعث سوری با طرح این سوال که چرا جنگ یمن آغاز شد و اهداف دشمن سعودی برای براه انداختن این جنگ چه بود گفت: یکی از اهداف جنگ یمن سرقت تصمیم‌گیری مردم یمن به نفع آمریکایی ها و سعودی بود.

وی با اشاره با اینکه دومین علت تجاوز به یمن سرقت منابع طبیعی، گاز و طلای کشور است، یادآورشد: سعودی‌ها به دنبال عقب نگه داشتن ملت یمن هستند.

سرپرست حزب بعث سوری تاکید کرد:هدف سوم از جنگ یمن تسلط بر آبراه استراتژیک تنگه باب المندب بودکه بیش از سه میلیون بشکه نفت از آنجا عبور می کند.

وی با اشاره به اینکه از سال 2011 میلادی و پس از بهار عربی کشورهای حاشیه خلیج فارس به دنبال بازگرداندن یمن به دامن سعودی‌ها بودند عنوان داشت: ما در آغاز تجاوز یمن غافلگیر شدیم که هدف از این تجاوز از بین بردن انصارالله و بازگرداندن دولت قبلی یمن بود.
 
سرپرست حزب بعث سوری با بیان اینکه یک سال از تجاوز این رژیم گذشته و هچ کدام از اهداف آنها محقق نشده و ایستادگی انصارالله افزایش یافته یادآور شد: ما صعودی‌ها را مجبور کردیم تا راه‌حل‌های دیگری را پیدا کنند و اکنون بیش از 2 هزار و 300 نفر از نظامیان متجاوز کشته شدند که 100 نفر از آنها افسر بودند.
 
وی با بیان اینکه رژیم صعودی در جنگ یمن 7 هزار زندانی و 12 هزار زخمی داشت یادآور شد: البته ما نیز در بعد داخلی یمن 30 هزار شهید و زخمی داشتیم و بیمارستانها و مدارس و زیربنای کشورمان تخریب شد.

در ادامه این نشست خبری محمدصالح النعیمی رئیس دایره سیاسی حزب اتحاد قوای شعبی یمن، اظهار داشت: از همه شما اهالی رسانه بسیار سپاسگزارم که همواره هم قدم و همراه مظلومان در جهان عرب بوده‌اید.
 
وی ادامه داد: رسالت شما این است که واقعیات منطقه و جنایات محور تکفیری سعودی را منتشر کنید.
 
نعیمی افزود: علاوه بر موارد ذکر شده رسالت رسانه‌ای شما این است که جنایات شکل گرفته در حق ملت‌های عربی_ اسلامی و طرح‌هایی را که علیه امت اسلامی است را مطرح کرده و افشا کنید.
 
رئیس دایره سیاسی اتحاد قوای شعبی یمن، با اشاره به اینکه هم‌اکنون دو طرح و پروژه در منطقه در حال جریان است، ادامه داد: اولین پروژه مقاومت و بازدارندگی آن است و اما طرح دوم طرح آمریکایی_ صهیونیستی_ تکفیری است و نشانه‌های این امر از طریق سه طرحی که اجرا کرده‌اند، بسیار واضح است.
 
وی در بیان نشانه‌های ذکر شده، خاطرنشان کرد: یکی از این نشانه‌ها حمایت جدی آنها از تروریسم در منطقه و به ویژه در عراق و سوریه است، همچنین تجاوز به یمن، اتهام‌زنی به مقاومت عربی_ اسلامی در منطقه و همچنین تروریست‌خواندن مقاومت از دیگر نشانه‌هاست.
 
النعیمی گفت: من از دستاوردها و رشادت‌های کمیته‌های مردمی یمن برای شما صحبت می‌کنم و باید بگویم این رشادت‌ها و دستاوردها در مقابل پیشرفته‌ترین تکنولوژی کارخانجات غربی اتفاق می‌افتد و اینها علیه ملتی بکار گرفته شده که دستش خالی است و فقط از ایمان و عزت خود دفاع می‌کند.
 
رئیس دایره سیاسی حزب اتحاد قوای یمن، در بخش دیگری گفت: ملت یمن با ایمان و صلابت در مقابل تجاوزات مقاومت کرده و در این راه با سلاح‌های فردی مردم در مقابل پیشرفته‌ترین تانک‌ها و جنگنده‌های F16 متجاوزان ایستادگی کرده و با دستان خالی به این مقاومت ادامه می‌دهند.
 
وی در ادامه یادآور شد: اما عزت و کرامت برای یمنی‌هاست که هیچ سلاحی نمی‌تواند آنرا از بین ببرد، البته درست است که یمن از بعد اقتصادی کاملا ویران شده و کارخانه‌ها و کارگاه‌ها نیز به دست متجاوزان تخریب شدند.
 
النعیمی اظهار داشت: در کنار مسائل ذکر شده، مردم یمن با یک محاصره همه‌جانبه هوایی، زمینی و دریایی مواجه هستند و هم‌اکنون این محاصره به مدت دو سال است که ادامه دارد.
 
وی با اشاره به از بین رفتن زیرساخت‌های کشور یمن و عدم وجود امکانات مختلف در این کشور، افزود: الان در بخش‌های مختلف یمن برق وجود ندارد و همچنین ابزار پزشکی و درمانی از طریق قاچاق وارد این کشور می‌شود.
 
النعیمی با اشاره به وضعیت اسفناک بیمارستا‌ن‌ها در کشور یمن، خاطرنشان کرد: در برخی بیمارستان‌ها درمان کاملا متوقف شده و هم‌اکنون بیماران کلیوی که به دیالیز نیاز دارند، به دلیل نبود سوخت کافی در بیمارستان‌ها برای این بیماران درمان صورت نمی‌گیرد و باید بگوییم حتی دشمنان متجاوز سعودی مراکز سالمندان را نیز مورد تجاوز هوایی و بمباران قرار می‌دهند. 
 
وی در ادامه با اشاره به تخریب آثار باستانی_ تاریخی کشور یمن از سوی متجاوزان سعودی، بیان داشت: به عنوان مثال تخت بلقیس که از آثار باستانی کشور یمن می‌باشد، در این بمباران‌ها تخریب شد، همچنین پایتخت دولت باستانی یمن و بعلاوه مساجد، مدارس، کارخانه‌های بخش خصوصی و تقریبا همه چیز در یمن ویران شده است.
 
النعیمی در بخش پایانی اظهارات خود، تصریح کرد: باید بگوییم هرچه یمن را بمباران کردند، اما اراده و عزت یمنی‌ها ادامه پیدا کرده و به یاری خداوند در نهایت به پیروزی می‌رسیم.
انتهای پیام/7473
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۸۳۴۹۵


ارسال