جمعه ۸ مرداد ۱۴۰۰ ,30 July 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۱ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۴۸
گزارش آماری از تصادفات جاده‌ای در فروردین ماه؛
افزایش50 درصدی تلفات جاده‌ای در سیستان و بلوچستان/ جاده های غیر استاندارد رکورددار سوانح فوتی
 
خبر خوشایند ترافیکی استان سیستان و بلوچستان در پایان نوروز۹۴، اگرچه کاهش تلفات سوانح جاده‌ای بود، اما نوروز ۹۵ باخود افزایش50درصدی جان باختگان حوادث رانندگی را در جاده‌های این استان به همراه داشت.
به گزارش خبرنگار حوادث عصرهامون، تعطیلات نوروز علاوه بر دید و بازدیدهای متداول این ایام، موضوع سفر را نیز برای خانواده ها مطرح می کند که همواره در این میان یکی از مقاصد سفر به جنوب شرق کشور، استان سیستان و بلوچستان است.
سیستان و بلوچستان سرزمین دریا و کویر و بهشت باستان شناسان همواره در ایام نوروز شاهد حضور مسافرین و مهمانان فراوانی است که در این راستا به طور حتم عوامل مختلفی نیز باعث بروز تصادف در جاده های این استان می شود.
یکی از مشکلاتی که همواره سبب شده جاده های استان تبدیل به قتلگاه شود نبود جاده استاندارد و دو بانده و قاچاق سوخت و انسان است.
 
افزایش ۵۰درصدی تلفات جاده‌ای استان در ایام نوروز
سرهنگ ایوب شرافتی فرمانده پلیس راه سیستان وبلوچستان در گفت‌وگو با یکی از رسانه ها گفت: آمار تلفات جاده‌ای در سیستان و بلوچستان در نوروز ۹۵ نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵۰ درصد افزایش یافته است.
وی اظهار داشت: در ایام نوروز امسال تعداد 28 نفر در تصادفات جاده‌ای استان درمحل تصادف فوت کرده‌اند که این رقم نسبت به مدت مشابه در سال گذشته  50 درصد افزایش یافته است.
فرمانده پلیس راه استان ادامه داد: در تصادفات صورت گرفته در این ایام  573نفر نیز زخمی شدند که برای مداوا به بیمارستانها و مراکز درمانی  منتقل شده‌اند.
سرهنگ شرافتی با اشاره به اینکه ایمنی و استاندارد نبودن جاده‌های استان از مهمترین علل تصادفات بوده است افزود:55 درصد تصادفات در نوروز امسال در فاصله صفر تا50  کیلومتری ورودی و خروجی شهرها اتفاق افتاده است که لازم است شهروندان به این نکته توجه ویژه داشته باشندو درحین سفر با قرار گرفتن در این محدوده توجه بیشتری به قوانین راهنمایی و رانندگی داشته باشند تا متحمل حادثه نشوند.
فرمانده پلیس راه استان خاطرنشان کرد: کمتر از یک درصد بزرگراههای کشور در استان وجود دارد و این امر عامل وقوع 30درصدتصادفات رخ‌به‌رخ درجاده‌های استان است.
سرهنگ شرافتی افزود: عدم توجه راننده به جلو به میزان 31درصد، عدم توانایی راننده در کنترل وسیله نقلیه به میزان 35درصد، انحراف به چپ به میزان 17درصد از دیگر دلایل وقوع تصادفات در محورهای ارتباطی استان بوده است.
وی با اشاره به اینکه خستگی، عدم رعایت قوانین رانندگی، شتاب و عجله در رانندگی از جمله اشتباهات انسانی در وقوع حوادث جاده‌ای هستند، تصریح کرد: فرهنگسازی، تغییر استانداردهای خودروسازی و احترام به همدیگر در حین رانندگی می‌تواند در کاهش وقوع تصادفات موثر باشد.
 
کاهش 6 درصدی آمار متوفیان حوادث ترافیکی استان در سال 94
به گفته رضا عبدی مدیرکل پزشکی قانونی سیستان و بلوچستان: در سال گذشته، 905 نفر در حوادث ترافیکی سیستان و بلوچستان جان خود را از دست داده‌اند که این آمار در مقایسه با مدت زمان مشابه سال 93، 6 درصد کاهش را نشان می‌دهد.
وی اظهار داشت: از مجموع تلفات حوادث ترافیکی طی یک سال گذشته در استان، 736 نفر مرد 169 نفر زن بودند.
مدیرکل پزشکی قانونی سیستان و بلوچستان بیان کرد: بیشترین تلفات حوادث ترافیکی با 638 مورد در جاده‌های برون‌ شهری و پس از آن با 174 مورد در جاده‌های ‌روستایی، 92 مورد در مسیرهای درون شهری استان گزارش شده است.
عبدی ادامه داد: همچنین در سال گذشته، 6 هزار و 177 مصدوم حوادث ترافیکی به اداره کل پزشکی قانونی سیستان و بلوچستان و مراکز تابعه مراجعه کردند که از این تعداد یک هزار 458 نفر زن و 4 هزار و 719 نفر مرد هستند.
وی خاطرنشان کرد: مصدومین حوادث ترافیکی سال 1394 در مقایسه با مدت زمان مشابه سال قبل، 18 درصد افزایش یافته است.
مدیر کل پزشکی قانونی استان در ادامه گفت: در سال گذشته، 905 نفر در حوادث ترافیکی استان سیستان و بلوچستان جان خود را از دست دادند که این آمار در مقایسه با مدت زمان مشابه سال قبل از آن (959نفر)، 6 درصد کاهش را نشان می‌دهد.
انتهای پیام/9031
 
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۸۳۷۳۸


ارسال