شنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۸ ,21 September 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۲۸
اعلام آماده باش در شمال سیستان وبلوچستان؛
وقوع سیل احتمالی، سیستان را در وضعیت هشدار قرار داد/ آمادگی 230 نیروی امدادی -پزشکی و 40 دستگاه آمبولانس
 
مسئول بحران ستاد حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: 230 نیروی امدادی و پزشکی ، 40 دستگاه آمبولانس، 3 دستگاه اتوبوس آمبولانس و یک بالگرد اورژانس هوایی در حال آماده باش برای وقوع سیل منطقه سیستان هستند.
حسن شه بخش در گفت و گو با خبرنگار حوادث عصرهامون، با اشاره به برگزاری 2 جلسه کارگروه بهداشت و درمان حوادث غیر مترقبه با حضور دانشگاه علوم پزشکی زابل و زاهدان اظهار داشت: در این جلسه مقرر شد یک بیمارستان صحرایی در حوزه سیستان با حضور بسیج جامعه پزشکی و دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در منطقه رامشار راه اندازی شود.
وی ادامه داد: در حال حاضر 20 دستگاه آمبولانس و یک دستگاه اتوبوس آمبولانس در منطقه سیستان حضور دارند که در صورت وقوع سیل 20 آمبولانس و 2 دستگاه اتوبوس آمبولانس و یک بالگرد اورژانس هوایی به منطقه سیستان اعزام می شوند.
شه بخش از آمادگی کامل تیم های واکنش سریع اورژانس و معاونت بهداشتی خبر داد و تصریح کرد: این تیم ها علاوه بر امدادرسانی سریع به حادثه دیدگان، در راستای پیشگیری از بروز بیماری‌های منتقله در شرایط سیل زدگی، اقدام می‌کنند.
مسئول بحران ستاد حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان از آمادگی یک درصدی تخت های بیمارستان های زاهدان خبر داد و افزود: در حوزه سیستان نیز چهار بیمارستان در حالت آماده باش قرار گرفتند و بیمارستان قدیم زهک نیز تجهیز شده تا در صورت وقوع سیل به بیماران خدمات رسانی نماید .
وی در ادامه با بیان اینکه در صورت وقوع سیل زیر ساخت های آب قطع می شود، گفت: در این خصوص نیز توسط استانداری برنامه ریزی شده تا در صورت قطع آب، آب به صورت بسته و بطری میان مردم توزیع و از توزیع آب تانکری جلوگیری شود.
شه بخش در خصوص بهداشت در اردوگاه های احتمالی نیز افزود: مقرر شده است دانشگاه علوم پزشکی و بهداشت در زمینه بهداشت اردوگاه ها نظارت نمایند.
وی با بیان اینکه 50 نیروی اورژانس و 180 نیروی پزشکی در صورت وقوع سیل به سیستان اعزام می شوند، گفت: در صورت نیاز به خدمات بیشتر ،نیروهای بیشتری به منطقه اعزام خواهند شد.
مسئول بحران ستاد حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در خصوص تاریخ وقوع سیل گفت: به دلیل نبود دستگاه ماهواره ای اعلام میزان بارندگی در افغانستان از زمان وقوع سیل اطلاع نداریم اما در حال حاضر بارندگی در حوزه آبریز افغانستان همچنان ادامه دارد و آب بالا آمده که مسئولین استانداری مقرر شده است 24 ساعت قبل از وقوع سیل سیستان به ما اطلاع نمایند.
انتهای پیام/9031
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۸۳۷۵۳


ارسال