پنجشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۷ ,15 November 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۷ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۱۷
جنون سرعت در خیابان های زاهدان ؛
کورس بازان قاتل باز هم قربانی گرفتند+ جزییات و فیلم
 
«تب ماشین‌بازی»، «جنون سرعت»، «کورس گذاشتن»، «هیجان» یا هر نام دیگری، این روزها به عاملی برای مرگ جوانانی تبدیل شده که با هر فشار پای خود روی پدال گاز، یک قدم یا خود و یا شخص دیگری را به مرگ نزدیک‌تر کنند.
به گزارش خبرنگار حوادث عصرهامون، در سال های اخیر خیابان های اکثر شهرهای کشور بخصوص زاهدان شاهد مسابقات رالی خیابانی ، بویژه شبها و دور از چشم قانون با سرعت های نجومی بوده است که در نهایت بیشتر این مسابقات که با عنوان کورس شناخته شده به تصادفات مرگبار منجر شده است.
کافی است شب‌ها سری به خیابان‌ دانشگاه زاهدان ، بلوار پرستار و بزرگراه خلیج فارس بزنید تا در ترافیک شبگردی‌های جوانان عشق سرعت گیرکنید و بارها شاهد مرگ و میر جوانان و عابرانی شویم که بی خبر از کورس های شبانه از خیابان گذر می کنند و قربانی تاخت و تازی مرگبار می شوند.
هر چند خلوت شبانه خیابان دانشگاه به سمت بزرگراه خلیج فارس در زاهدان راه را برای تخلیه انرژی یا تست سرعت اتومبیل ها باز کرده، تا جایی که خیابان اصلی شهر در سال های اخیر به قتلگاهی برای شهروندان تبدیل شده است. 
عاشقان سرعت، رانندگی را بهترین گزینه برای تفریح کردن می دانند؛ تفریحی که به دنبال آن لذت فراوانی نصیب شان می شود، لذتی که در کنار آن به هویت جدیدی هم می رسند، هویتی به نام بهترین ماشین باز شهر. 
در روز های اخیر بود که فلافل فروش زاهدانی قربانی تخلیه انرژی جوانان کورس باز شد، هر چند این اولین حادثه کورس بازان زاهدانی نیست و هر از چند گاهی شاهد این قبیل اتفاقات هستیم و چند صباحی اوضاع آرام می شود و دوباره هیجان های شبانه به خیابان  های زاهدان باز می گردد.
تقاضای شهروندان زاهدان از ضابطان قضایی
با این حال صدای شهروندان این مناطق از شهر هم در آمده به گونه ای که شهرکی یکی از ساکنان این منطقه می گوید: جای تاسف دارد که علی رغم دوربین های نصب شده در خیابان، ثبت تخلفات خودروها و گشت های شهری هیچگونه برخوردی از سوی ماموران نظامی و انتظامی برای مقابله با این افراد وجود ندارد و توان مقابله کردن را از ضابطان قضایی گرفته است. 
ما بعنوان شهروندان زاهدان وساکنان خیابان دانشگاه که نیروی انتظامی را به عنوان ضابط قضایی قبول دارند تقاضا داریم که با حضور در صحنه علت این دور دور زدن جوانان را ریشه یابی کنند وامنیت شهر وساکنان را تامین کنند ،عدم توقیف خودرو و برخورد جدی با این افراد باعث شده هر جای شهر که دلشان خواست دست به هرکاری بزنند واین ماجرا روز به روز در حال افزایش است که صدمات ناشی از آن دامن گیر شهروندان وساکنان این خیابان است.
 
مجروحیت فلافلی در کورس بازی شبانه زاهدان
سرهنگ ابوالحسن ملکی رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار انتظامی عصرهامون گفت: روز یکشنبه راننده یک پژو 405 با  انجام حرکت های نمایشی که در آن به همراه تیم های رقیب و در برابر تماشاچیان به ویراژ و حرکت مارپیچ در بولوار پرستار زاهدان تعادل خود را از دست داد و با گاری فلافل فروشی برخورد کرد.
وی افزود: در اثر این برخورد، گاری فلافل فروشی 50 متر به سمت جلو پرتاب و فلافل فروش مجروح شد.
سرهنگ ملکی ادامه داد: تعدادی از این جوانان قانونی گریز با رفتارهای ناشایست و خطرناک حرکات نمایشی در انتهای خیابان پرستار فعالیت هایی انجام می دهند که این فعالیت ها خلاف مقررات و قانون است که طی جلسه ای که امروز داشتیم قرار شد این افراد جمع و به خارج شهر منتقل شوند.
 رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان بیان کرد: محدوده تصادف همواره روزهای جمعه محل حرکات نمایشی و مخاطره آمیز خودروهای مختلف است که برای کاهش این حرکات و جلوگیری از بروز حادثه، نامه نگاری های زیادی با نهاد های مربوطه انجام دادیم که تا کنون نتیجه ای حاصل نشده است.

طرحی که فقط تصویب شد
هر چند پیش از این نیز در در جلسه 137صحن علنی شورای اسلامی شهر که در اردیبهشت ماه 94 برگزار شد این موضوع مطرح و با اکثریت آراء اعضا مقرر شد تا با متخلفان بدون اغماض برخورد، خودرو متوقف ، درج نمره منفی، ابطال گواهینامه و معرفی به مراجع مربوط توسط راهنمایی و رانندگی ونیروهای انتظامی ، نصب دوربین ثبت تخلف و احداث پیست اتومبیل رانی و هدایت جوانان به این سمت و سو توسط اداره کل ورزش و جوانان با مشارکت بخش خصوصی، تابلوهای اخطار دهنده در کل مسیر خیابان دانشگاه در بازده زمانی 3 ماهه صورت گیرد که تا کنون با گذشت یک سال از تصویب این طرح همچنان خیابان های زاهدان پاتوق کورس بازان قاتل هستند.
 
انتهای پیام /9031
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۸۳۹۶۸


ارسال