پنجشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۸ ,5 December 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۹ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۰۹
در گفت و گو عصرهامون با علمای اهل سنت مطرح شد؛
تقدیر از اقدام به موقع نیروی زمینی سپاه در هلاکت عاملان جنایت خاش/ امنیت جنوب شرق جمهوری اسلامی ایران خاری در چشم دشمنان
 
علمای اهل سنت سیستان و بلوچستان ضمن محکوم کردن این حوادث اخیر خاش و تقدیر از نیروهای نظامی و امنیتی خواستار برخورد با عاملان اين اقدام و مسببین این جنایتها شدند.
 به گزارش خبرنگار عصرهامون، در پی حمله تروریستی اشرار مسلح به پاسگاهی در شهرستان خاش و شهادت سه تن از ماموران نیروی انتظامی علمای اهل سنت سیستان و بلوچستان ضمن محکوم کردن این حوادث و تقدیر از نیروهای نظامی و امنیتی خواستار برخورد با عاملان اين اقدام و مسببین این جنایتها شدند.

اقدامات تروریستی از آن طرف مرز هدایت می شود/ دشمن هرگز موفق به رسیدن به اهداف خود نمی شود
مولوی نذیر احمد سلامی نماینده اهل سنت مردم استان در مجلس خبرگان رهبری در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون در خصوص اتفاقات اخیر شهرستان خاش و شهادت سه مامور نیروی انتظامی، گفت: این افراد شرور با ایجاد ناامنی به دنبال عدم پیشرفت استان هستند اما همواره به دلیل وحدت و تعاملی که در بین مردم و نظام است به اهداف خود دست نمی یابند.
وی در ادامه با اشاره به حوادث بعد از انقلاب در مرزهای شرقی، افزود: حکومت آمریکا در افغانستان و پاکستان وجود دارد و به راحتی ضد انقلاب در پناه افغانستان و پاکستان که حکومتشان هیچ کنترل سیاسی بر اوضاع مملکت خود ندارند اقدام به این گونه اعمال تروریستی در منطقه می کنند.
مولوی سلامی تصریح کرد: این افراد باید بدانند هر چه شرارت در کشور انجام دهند جز شرمندگی و رسوایی خود هیچ ضرری نمی توانند به نظام وارد کنند و در آینده هم با تلاش های نیروهای نظامی و انتظامی و همکاری مردم دشمن هرگز موفق نخواهد شد.
نماینده اهل سنت مردم سیستان و بلوچستان با بیان اینکه نیروهای نظامی و انتظامی صف اول جبهه هستند، افزود: از آنجایی که نیروهای نظامی و انتظامی در صف اول جبهه در برابر دشمنان ایستادند و مانع اهداف و مسیر آن ها شدند بیشترین صدمه را همواره متحمل می شوند.

افرادي که دست به اقدام تروریستی علیه نیروهای انتظامي می زنند با توسعه و امنيت استان مشکل دارند 
مولوي محمدعلي شهنوازي امام جمعه اهل سنت شهرستان خاش در گفت و گو با تفتان ما ضمن محكوميت اقدام تروريستي شب گذشته، اظهار كرد: شهادت افرادي كه از اين مرز و بوم و از ناموس دفاع ميكنند هرگز قابل پذيرش نيست و به شدت محكوم مي كنيم.
وي با بيان اينكه نيروهاي نظامي و انتظامي حافظ و نگهبان اين آب و خاك هستند، افزود: به شهادت رساندن اين افراد نه تنها شرعی نیست بلکه با هیچ اصل اخلاقی هم قابل جمع شدن نیست و اين افراد از دين مبين اسلام خارج هستند و جايگاهي ندارند.
مولوي شهنوازي با اشاره به امنيت بسيار خوب شهرستان خاش، خاطرنشان كرد: اين افراد از آن سوي مرز حمايت مي شوند و مزدوران آمریکا هستند و هدف آنها ناامن جلوه دادن خاک جمهوری اسلامی به عنوان باثبات‌ترین کشور خاورمیانه است.
وي تصريح كرد: ان شاالله مقامات مسئول اين موضوع را پیگیری کنند و عاملان این جنایت را دستگیر کرده و به اشد مجازات قانونی و شرعی برسانند.
مولوي شهنوازي اذعان كرد: در استان پهناور سيستان و بلوچستان كارهاي عمراني بسيار خوبي در حال انجام است و اين مزدوران كه در آن طرف مرز هستند نميخواهند اين پيشرفت ها را ببيند و همواره درصدد برهم زدن نظام و امنيت اين استان هستند.
 وي با با بيان اينكه نیروی انتظامی قوت قلب و بازوی جامعه است، افزود: ریختن خون افرادي که در این استان به مردم خدمت می کنند جایز نیست و دشمن خدمت رسانی به مردم را بر نمی تابد و به دنبال اختلاف افکنی در منطقه است .
 امام جمعه اهل سنت شهرستان خاش اظهار كرد: به شهادت رساندن این نيروهاي مردمی و خدمت گذار دلیلی جزء عصبانیت استکبار جهانی از عزم وتلاش نيروهاي انتظامي برای امنيت منطقه ندارد.

 تقدیر از اقدام به موقع سپاه در دستگیری عاملان جنایت خاش
مولوی عبدالستار حسین زهی امام جمعه مسجد حنفاء خاش در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون، با بیان اینکه این افراد از آن طرف مرز حمایت می شوند، گفت: این افراد نه دوست دار تسنن و نه تشیع و نه بشر هستند بلکه جانورانی اند که به جان امت و آزار رساندن به آن افتادند.
وی ادامه داد: این افراد نه تنها با دشمن استان و کشور همراهی می کنند بلکه این ها خودشان هم دشمن ملت و استان هستند.
مولوی حسین زهی در تقدیر از اقدام به موقع نیروهای سپاه و بسیج و هلاکت اشرار تصریح کرد: نیروهای نظامی و انتظامی پاسداران صلح و آشتی و امنیت هستند که در کوتاه ترین زمان توانستند دشمنان نظام را به درک واصل کنند که اگر این ها نبودند دشمنان تمام منطقه را به آشوب می کشیدند.
امام جمعه مسجد حنفاء خاش بیان کرد: نیروهای سپاه و نظامی همواره اشرار و متجاوزان را دستگیر و امنیت و آرامش را در منطقه ایجاد کرده اند که آرزو می کنیم خداوند این جان بر کفان را حفظ کند.
 
دستگیری به موقع عاملان ترور خاش مدال افتخاری بر گردن نیروهای سپاه
مدرس حوزه علمیه اهل سنت زاهدان ضمن تقدیر و تشکر از نیروهای سپاه در دستگیری به موقع عاملان حادثه شهرستان خاش بیان کرد: باید بر دستان سربازان و نیروهایی که این عمل را انجام و به موقع عاملان را دستگیر کردند بوسه زد و مدال افتخار را بر گردنشان آویخت.
مولوی دهانی ضمن محکوم کردن چنین جنایت هایی در گفت و گو با خبرنگار زاهدانه اظهار داشت: اینگونه اقدامات و جنایت ها از طرف سرویس های جاسوسی اسرائیل و آمریکا در پشت مرزهای ایران در کشورهایی همچون افغانستان و پاکستان هدایت می شوند تا با ایجاد رعب و وحشت و نا امنی به دنیا نشان دهند که ایران نیز همچون سایر کشورها ناامن است.
وی با بیان اینکه عدم برخورد با چنین اقداماتی باعث فرار سرمایه گذاران و ضربه به اقتصاد استان می شود، گفت: وقتی برخورد با چنین اقداماتی به موقع باشد و عوامل آن دستگیر و به سزای اعمالشان برسند هیچ ضربه ای به استان و کشور وارد نمی شود و مانع دشمن در رسیدن به اهدافشان است زیرا سرویس های جاسوسی اسرائیلی حتی عربستان سعودی به دنبال ضربه به اقتصاد ایران هستند.
مدرس حوزه علمیه اهل سنت زاهدان با بیان اینکه دشمن به دنبال ایجاد جنگ مذهبی در سیستان و بلوچستان است، افزود: دشمنان کشور طوری برخورد می کنند که نشان دهند مشکلشان با نظام است از اینرو اقدام به شهادت ماموران نیروی نظامی و انتظامی می کنند ولی در واقع برای آنها فرق ندارد هرکس مانع راهشان باشد ترور کرده تا به اهداف خاص خود برسند. 
دهانی در پایان ضمن تقدیر و تشکر از نیروهای سپاه در دستگیری به موقع عاملان حادثه شهرستان خاش بیان کرد: به گفته امام راحل« اگر سپاه نبود کشور هم نبود» لذا باید بر دستان سربازان و نیروهایی که این عمل را انجام و به موقع عاملان را دستگیر کردند بوسه زد و مدال افتخار را بر گردنشان آویزان کرد چرا که برای امنیت استان و کشور نیروهای نظامی و انتظامی به موقع اقدام کردند.

 
امنیت جمهوری اسلامی ایران خاری در چشم دشمنان
مولوی یعقوب حسین بر رابط نهاد رهبری در امور اهل سنت خاش در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون با بیان اینکه دشمنان نظام امنیت جمهوری اسلامی را نمی توانند تحمل کنند، افزود: امروزه که جهان گرفتار یک سری نا امنی ها توسط گروهک های وابسته به آمریکا همچون داعش و گروهک های معاند هستند و جمهوری اسلامی دارای یک آرامش و ثبات خوبی می باشد دشمنان خارجی و ابر قدرت ها هر از چند گاهی به نوعی با ایجاد بیم و هراس در منطقه به دنبال نا امن جلوه نشان دادن جمهوری اسلامی هستند که همواره شاهدیم که نیروهای نظامی و انتظامی در مقابل این توطئه ها ایستادند و مانع اهداف دشمن شده اند.
وی با بیان اینکه حمله به ایست بازرسی نشان از ذلیل و زبون بودن دشمنان انقلاب است، افزود: این گونه اقدامات دشمنان سبب نمایش ذلالت و حقارت دشمنان به جهانیان می باشد.
مولوی حسین بر ادامه داد: ملت ایران بیدار است و پاسخ این توطئه ها و عمل ناجوانمردانه را خواهند داد.
رابط نهاد رهبری در امور اهل سنت خاش تصریح کرد: این افراد شرور با انجام این گونه اقدامات می خواهند مانع رشد و توسعه منطقه شوند تا طرح های بزرگ دولت در اینجا اجرایی نشود و فرصت اشتغال را جوانان استان بگیرند.

سپاه با این اقدام نشان داد که از اقتدار بالایی برخوردار است
مولوی بلال مقدسیان امام جمعه اهل سنت روستای اسفند شهرستان دلگان در گفتگو با دلگان پرس با اشاره به هلاکت رسیدن عوامل به شهادت رساندن ماموران نیروی انتظامی توسط سپاه پاسداران، اظهار کرد: سپاه مثل همیشه با نشان دادن اقتدار خود به دنیای استعمار و استکبار فهماند که جمهوری اسلامی ایران از امنیت خوبی برخوردار است و جوانانش به هیچ فرد یا جریانی که قصد نا امنی را دارند اجاره کوچکترین فعالیتی نمی دهد و در کمترین زمان با آنها برخورد خواهد کرد.
وی افزود: این اشرار از دنیای استکبار پشتیبانی می شوند و قصد و نیتشان این هست که نظام را نسبت به مردم این منطقه بدبین کنند که البته سنگ آنها و اربابانشان به سنگ خورده است و در این زمینه هیچ موفقیتی را کسب نکرده اند.
امام جمعه اهل سنت روستای اسفند دلگان تصریح کرد: ما از این اقدام فرزندانمان در سپاه پاسداران و نیروهای اطلاعاتی و انتظامی تقدیر و تشکر می کنیم که این افراد شرور را به هلاکت رساندند.
وی به همدلی و همسویی نیروهای نظامی و انتظامی استان سیستان و بلوچستان با مردم این منطقه اشاره کرد و گفت: این همسویی از مان ابتدای انقلاب اسلامی وجود داشته است و پیوندی ناگسستنی وجود دارد و نتیجه آن هم این امنیت خوب و پایدار منطقه است.
 
انتهای پیام/9031
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۸۴۰۲۹


ارسال