دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹ ,25 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۲۵
براری قهرمان آسیا شد/ ۲ طلا و یک برنز در دسته ۱۰۵ کیلو به ایران رسید
 
وزنه‌بردار دسته ۱۰۵ کیلوگرم کشورمان عنوان قهرمانی مسابقات وزنه‌برداری آسیا را از آن خود کرد.
به گزارش سرویس ورزشی عصرهامون به نقل از «نسیم آنلاین»، در ادامه مسابقات دسته 105 کیلوگرم قهرمانی آسیا که در تاشکند ازبکستان برگزار می‌شود، 2 وزنه‌بردار دسته 105 کیلوگرم کشورمان روی تخته ایستادند و تیم ایران را بار دیگر صاحب مدال کردند.
حرکت یک‌ضرب
در حرکت یک‌ضرب کیا قدمی ابتدا وزنه 168 کیلویی را بالای سر برد. وی در دومین حرکت خود وزنه 172 کیلوی را انتخاب کرد که نتوانست آن را بالای سر ببرد. قدمی در سومین حرکتش نیز ناکام بود و این‌بار وزنه 173 کیلویی را به زمین انداخت تا با همان حدنصاب 168 کیلوگرمی به کارش پایان دهد.
محمدرضا براری دیگر وزنه‌بردار دسته 105 کیلوگرم در حرکت اول خود وزنه 172 کیلویی را مهار کرد. وی در دومین حرکت موفق شد وزنه 176 کیلویی را بالای سر ببرد. دارنده مدال برنز جهان در سومین حرکت خود نیز وزنه 180 کیلویی را با موفقیت مهار کرد.
در این وزن ابدود از عراق با حدنصاب 181 کیلوگرم مدال نقره را به‌دست آورد. ایوان افرموف از ازبکستان نیز با مهار وزنه 183 کیلوگرمی مدال طلا حرکت یکضرب را به‌دست آورد.
حرکت دوضرب
در حرکت دوضرب بازهم این کیا قدمی بود که زودتر از محمدرضا براری روی تخته رفت. او در حرکت اول خود وزنه 208 کیلویی را بالای سر برد. دومین حرکت قدمی وزنه 213 کیلویی بود که موفق به مهار آن نشد. قدمی در سومین حرکت خود نیز نا موفق بود و وزنه 214 کیلویی را روی زمین انداخت تا به عنوان چهارمی حرکت دوضرب و و چهارمی مجموع دست پیدا کند.
محمدرضا براری که در حرکت یک‌ضرب برنز گرفته بود، ابتدا وزنه 210 کیلویی را بالای سر برد. دومین حرکت براری وزنه 217 کیلویی بود که موفق شد این وزنه را مهار کند و مدال نقره خود را قطعی کرده باشد. براری در سومین حرکتش نیز وزنه 221 کیلویی را انتخاب کرد تا با مهار آن صاحب مدال طلای دوضرب و مجموع شود. وی در مجموع با 401 کیلوگرم در مجموع قهرمان آسیا شد.
در حرکت دوضرب دوسمرادف با 218کیلوگرم نقره گرفت. افرموف با 211 کیلوگرم سوم شد.
در مجموع نیز پس از محمدرضا براری که با 401 کیلوگرم اول شد، دو وزنه‌بردار ازبک، افرموف با 394 کیلوگرم به مدال نقره رسید و دوسمرادف با 386 کیلوگرم به مدال برنز دست یافت.

انتهای پیام/7473
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۸۴۱۰۶


ارسال