شنبه ۱۴ تير ۱۳۹۹ ,4 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۳۰
فرماندار میرجاوه خبر داد
احداث پارک بانوان در میرجاوه
 
فرماندار شهرستان میرجاوه در نشست بانوان دستگاه های اجرایی این شهرستان گفت: احداث سالن ورزشی ویژه بانوان و پارک بانوان از جمله مطالبات بانوان شهرستان میرجاوه می باشد که در حال پیگیری است.
به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون به نقل از پایگاه خبری لادیز؛ نشست بانوان دستگاه های اجرایی با حضور مدیر کل امور بانوان استانداری و فرماندار میرجاوه در محل سالن اجتماعات برگزار شد.
فرماندار شهرستان میرجاوه در این نشست اظهار کرد: اولین گام برای ورود بانوان در فعالیت های اجتماعی، فراهم آوردن شرایط لازم است که باتوجه به مسائل فرهنگی حاکم بر منطقه، محدودیت هایی برای بانوان وجود دارد.
محمدمیهنی افزود: مشکل عمده بانوان شهرستان میرجاوه، موضوع اشتغال و حضور و ساماندهی آنها در فعالیت های اجتماعی است که با توجه به اینکه بانوان 50 درصد جمعیت جامعه را تشکیل می دهند باید همانند مردان از امکانات رفاهی برخوردار باشند.
وی خاطر نشان کرد: برگزاری اردوهای مشترک بانوان شهرستان با بانوان سایر شهرستان ها از جمله برنامه هایی است که برای بانوان این شهرستان در نظر گرفته شده است.
وی با اشاره به لزوم پیگیری مشکلات بانوان، تاکید کرد: به کارگیری بانوان تحصیل کرده شهرستان میرجاوه، احداث سالن ورزشی ویژه بانوان و احداث پارک بانوان از جمله مطالبات بانوان شهرستان میرجاوه می باشد که در حال پیگیری است.
مدیر کل امور بانوان استانداری نیز در این نشست بیان داشت: پیگیری امور بانوان تحت عنوان مشارکت های سیاسی، اجتماعی و اقتصادی بانوان، پیگیری امور زنان بدسرپرست، خودسرپرست و بی سرپرست، آسیب های اجتماعی کودکان و جوانان و تلاش در جهت تکیم بنیان خانواده از جمله فعالیت های امور بانوان استانداری است.
مریم پویا افزود: مشکلات مربوط به زنان بی سرپرست موضوعی جهانی است که افزایش کمی جمعیت زنان بدسرپرست باعث افزایش آمار مربوط به طلاق، اعتیاد و جرایم مختلف می شود.
وی خاطر نشان کرد: توانمندسازی است زنان بدسرپرست، موضوع مهمی است که باید مورد توه قرار گیرد، هنگامی که فرد مشکلات خویش را بشناسد و راهکار به وی ارائه شود، فرد می تواند در فعالیت ها شرکت کرده و به استقلا مالی برسد.
 

 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۸۴۲۴۰


ارسال