چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۹ ,2 December 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۳۱
مظلومی با یار کمکی مقابل تراکتور
 
اعلام آمادگی فرهاد مجیدی برای حضور در ورزشگاه آزادی و تماشای بازی استقلال ـ تراکتور به معنای جنگ مغلوبه آنهایی است که هرکدام سهم بیشتری از علاقه و توجه هواداران آبی را می‌خواهند.
به گزارش سرویس ورزشی عصرهامون امروز امیر قلعه‌نویی پرافتخارترین مربی تاریخ لیگ برتر با استقلال، در موقعیتی دراماتیک به دیدار پرویز مظلومی می‌رود. مظلومی دستیار سابق امیر قلعه در تیم ملی است و یکی از دوستان سابق ژنرال اما این دو بعد از حضور مظلومی در استقلال به جای قلعه‌نویی که امسال برای بار دوم تکرار شد، عداوتی شدید با یکدیگر دارند. مظلومی، قلعه‌نویی در مسابقه فردا ضلع سومی را هم کنار خود می‌بینند: فرهاد مجیدی که محبوب‌ترین بازیکن آبی‌ها و سمبل موفقیت‌های این تیم مقابل رقیب دیرینه است.
 
 
مجیدی که یک بار با حضور در ورزشگاه آزادی فضایی فراهم کرد که استقلال با وجود نمایش ضعیفش از پس گسترش فولاد بربیاید، فردا هم یار و یاور بازیکنان تیمش خواهد بود. او قبلا در موقعیت بازیکن و با سرمربیگری پرویز مظلومی مقابل تراکتور به میدان رفته و یک گل وارد دروازه تیم قلعه‌نویی کرده است. اما آن دیدار با نتیجه 3 ـ 2 به سود تراکتورسازی به پایان رسید تا قلعه‌نویی برنده اولین نبرد انتقامی‌اش با مظلومی باشد. البته سرمربی فعلی آبی‌ها بعدا چند بار از پس قلعه‌‌نویی برآمده است که آخرین آنها پیروزی با ارزش استقلال مقابل تراکتور در مرحله یک نیمه نهایی جام حذفی در تبریز است که استقلال را به عنوان یکی از 2 شانس اصلی کسب جام حذفی معرفی می‌کند.
 
 
جدال فردا اهمیتی فوق‌العاده و حساسیتی استثنایی دارد، نه فقط به خاطر چهره‌هایی که دوستی ظاهری و دشمنی شدید زیرپوستی دارند که به خاطر موقعیت خاص استقلال و تراکتورسازی در جدول. آبی‌ها صدرنشین لیگ‌اند و پیروزی می‌خواهند، تراکتور هم برای حفظ امید برای کسب سهمیه آسیایی به پیروزی در این دیدار نیاز دارد. پیروزی‌ای که می‌تواند به منزله قطع امید استقلال از قهرمانی تمام شود که این مساله یک گزینه برد ـ باخت برای سرمربی تراکتور است. او که در ماجراجویی‌هایش دور از استقلال موفق بوده، درسال‌های اخیر بخشی از محبوبیت خود را میان هواداران از دست داده و شاید موفقیت در بازی فردا در نهایت به سودش نباشد. اگرچه به این موفقیت می‌تواند به همه اثبات کند از مظلومی مربی بهتری است. در سمت مقابل هم پیروزی شاگردان مظلومی به معنای ابقای قطعی سرمربی فعلی آبی‌ها در پست خود در فصل آینده خواهد بود. فارغ از اینکه آنها می‌توانند در نهایت قهرمان جام بشوند یا نه ...
 
این جدال تماشایی چهره‌های مهم دیگری هم دارد. از بختیار رحمانی ستاره مدنظر پرویز مظلومی در نیم فصل تا مهدی رحمتی دروازه‌بانی که در بازگشت به استقلال تبدیل به سمبل این تیم شده است. از بقیه بازیکنان مشترک هم فاکتور می‌گیریم که همین چند اسم برای روشن کردن آتش در ورزشگاه صدهزارنفری کافی‌اند.

انتهای پیام/7473
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۸۴۳۷۷
مرجع : افکار نیوز


ارسال