دوشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۷ ,15 October 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۵۵
در پی نوسانات برق و خسارات وارده به شهروندان؛
فرار رو به جلو مسئولین اداره برق زابل/ صدا و سیما: خبری مبنی بر قطعی های برق اعلام نشده است
 
در حالی مسئولین اداره برق زابل در پی آسیب اموال شهروندان بیان کردند که هیچگونه خاموشی ناخواسته در سطح این شهر وجود نداشته و تمام قطعی های برق از طریق صدا و سیما و رادیو شهری اعلام شده است که مسئولین صدا و سیما این موضوع را تکذیب کردند.
 به گزارش خبرنگار اجتماعی عصرهامون، در حالی مردم سیستان این روز ها لقب آلوده ترین شهر جهان را به دوش می کشند که قطعی های مکرر برق نیز نه تنها موجبات نارضایتی شهروندان را فراهم کرده است بلکه مشکلاتی را نیز کلید زده است.
گرمای هوا به روزهای اوج خود رسیده و وسایل سرمایشی باید با تمام توان کار کنند تا بتوان شرایط را تحمل کرد، کولرهایی که مصرف برق بالایی دارند و تعداد دستگاه‌های روشن نیز این روزها بیشتر شده است.
با این وجود مشکلات برق در زابل مدت‌هاست که وجود دارد و در این روزها با وجود گرمای شدید هوا شاهد قطعی‌های ناخواسته برق در این شهرستان هستیم که مشکل را برای مردم بیشتر کرده است.

گرما مردم را کلافه کرد
هر چند مسئولین اداره برق اصلاح و بهینه سازی شبکه های فرسوده را دلیل قطعی ها خوانده و عنوان کرده اند که تمام این اقدامات برای حذف خاموشی برای تابستان سالجاری است تا بتوانیم برقی مطمئن را برای مشترکین فراهم کنیم اما تحمل حتی چند دقیقه کوتاه گرمای تابستان در آلوده ترین شهر جهان بدون استفاده از کولر بسیار سخت است و مردم این شهرستان این روزها در برخی اوقات این لحظات سخت را تجربه می‌کنند؛ آن هم تجربه‌ای بسیار سخت و طاقت‌فرسا که حتی شاهد خسارت به اموال برقی خود نیز هستند.
یکی از شهروندان گفت: مسئولین می توانستند کار اصلاح و بهینه سازی برق را در زمستان انجام دهند تا موجبات نارضایتی شهروندان را در روزهای گرم فراهم نکنند.
یکی از اهالی خیابان امام خمینی(ره) زابل به یکی از رسانه ها گفته بود که: قطعی برق در این خیابان به صورت ناگهانی در ابتدای صبح و یا اوج گرما رخ می دهد در حالیکه این موضوع از قبل به مردم اطلاع داده نمی شود. 

آسیب به لوازم برقی در قطعی های مکرر
ابوالفضل فرزانفر اظهار داشت: هر بار قطعی برق در این خیابان 40 تا 45 دقیقه طول می کشد که پس از تماس مکرر با اتفاقات برق زابل، ماموران برق در محل حاضر می شوند. 
وی افزود: ماموران برق در پاسخ به دلیل قطعی مکرر برق از سراسری بودن این قطعی ها سخن می گویند در حالی که این موضوع صحت ندارد و سایر نقاط شهر برق دارند. 
یکی از اهالی محله شیخ آباد زابل نیز گفت: این محله بدلیل حاشیه بودن مورد بی توجه برخی از ادارات به خصوص اداره برق این شهرستان قرار گرفته زیرا در طول ایام سال برق این محل روزانه قطع می شود. 
وی که خود را محمد یعقوبی معرفی کرد ادامه داد: این قطعی ها تاکنون سبب خراب شدن بسیاری از لوازم منزل مردم از جمله یخچال، پمپ آب، موتور کولر، ماشین لباس شویی و مانند آن شده است. 
وی افزود: اگر با کمبود برق مواجه هستیم چرا این کمبودها با توجه به اتصال شبکه های سراسری فقط مخصوص این منطقه است. 

تمام قطعی های برق به مردم اعلام می شود
خلیل عوض زاده رییس شرکت توزیع برق زابل در گفت وگو با یکی از رسانه ها با بیان اینکه هیچگونه خاموشی ناخواسته در سطح این شهر وجود نداشته و تمام قطعی های برق از طریق صدا و سیما و رادیو شهری اعلام شده است، اظهار داشت: قطعی برق در برخی از نقاط سطح شهر به دلیل اصلاح و بهینه سازی شبکه توزیع بوده است. 
وی افزود: مردم می توانند خرابی برق خود را به صورت شبانه روزی از طریق شماره تلفن 121به مرکز اتفاقات برق زابل اطلاع دهند تا اکیپ های مستقر در کمتر از 15 دقیقه در محل حاضر شوند. 

صدا و سیما: خبری مبنی بر قطعی های برق اعلام نشده است
این ادعای رئیس شرکت توزیع برق در حالی ست که در تماسی که پایگاه خبری عصرهامون با یکی از مسئولین صدا و سیمای استان داشت، وی این موضوع را تکذیب و عنوان کرد: خبری مبنی بر قطعی های برق اعلام نشده است.
داستان تکراری قطع برق سالهاست در منطقه سیستان آن هم در روز های گرم که گاهی به بالای 50 درجه می رسد رخ می دهد و مردم صبور سیستان با بادبزن های قدیمی خودشان را از گرما نجات می دهند. 
انتهای پیام/9031
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۸۴۴۳۸


ارسال