پنجشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹ ,28 May 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۰۸
‌امام جمعه موقت زاهدان:
شهدا نظاره گر اعمال ما هستند/ شهادت بالاترین مرگ در دنیا و زیباترین حیات اخروی است
 
‌امام جمعه موقت زاهدان با بیان اینکه خون شهید دارای دو اثر ارزشمند اخروی و دنیایی است، گفت: شهدا دارای چنان مقام والایی هستند که در پیشگاه الهی روزی می خورند و نظاره گر اعمال ما هستند.
به گزارش سرویس ایثار و مقاومت عصرهامون به نقل از زاهدانه، حجت‌الاسلام احمد رهدار در یادواره شهدای شعبانیه شهرستان زاهدان که در مسجد جامع برگزار شد، اظهار داشت: در شب ولادت سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) که عده ای از مردم ولایی این شهرستان مشغول خواندن دعای کمیل و برگزاری جشن و سرور بودند عده ای کوردل در خانه امن خدا 27 تن از جوانان این مرز و بوم را به شهادت رساندند.
وی با اشاره به اینکه ارواح طیبه شهدا در این محفل حضور دارند، گفت: مقام شامخ و خورشید بلندای شهدا آنقدر والا و بالا می باشد که عقل انسان قادر به درک آن جایگاه رفیع نیست.
امام جمعه زاهدان ضمن تشکر از همه افراد شرکت کننده در مراسم یادبود شهدای شعبانیه بیان داشت: ثواب و اجر این کارتوسط خود شهدا به شما تعلق می گیرد.
وی افزود: در خصوص مقام شامخ شهدا همین بس که قران مجید، آیات و روایات ائمه اطهار در خصوص شهدا به ما سفارش زیادی کرده اند از اینرو ما باید با تاسی از آیات و روایات بتوانیم ادامه دهنده راه شهدا باشیم.
وی با بیان اینکه خون شهید دارای دو اثر ارزشمند اخروی و دنیایی است، گفت: در باب اثر اخروی خون شهید باید گفت که شهدا دارای چنان مقام والایی هستند که در پیشگاه الهی روزی می خورند و نظاره گر اعمال ما هستند.
حجت الاسلام رهدار در خصوص تأثیر دنیایی خون شهید نیز بیان داشت: خون شهید هرگز هدر نمی رود، بلکه بنیان ظلم را برکنده و درخت ستم را ریشه کن می کند.
وی در پایان با اشاره به اینکه شهید به جامعه جرات، مردانگی، عزت و افتخار می دهد، گفت: بهترین و زیباترین مرگ ها شهادت در راه خدا است.
انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۸۴۵۱۸
مرجع : پایگاه خبری زاهدانه


ارسال