پنجشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ ,4 March 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به اینکه جانبازان ارزنده‌ ترین یادگاری های دوران حماسه‌ دفاع مقدس هستند، گفتند: امروز، جانبازان نمونه‌های بزرگ افتخار، شجاعت، فداکاری و یادگارهای دوران حماسه محسوب می شوند.
به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون به نقل از زاهدانه، اسوه ایثار سالگرد میلاد حضرت ابوالفضل العباس (ع) روز جانباز نام گذاری شد در چنین روزی بود که بزرگ جانباز تاریخ انسانیت صحنه کربلا را تجلی گاه ایثار و جانبازی کرد.
در این گزارش خبرنگار ما برآن شد تا به مناسبت ولادت ساقی دشت کربلا و روز جانباز گلچینی از بیانات مقام معظم رهبری را منتشر کند.
حضرت آیت الله خامنه ای( مدظله العالی) در مراسم بیعت گروه کثیری از جانبازان که در 28 تیرماه سال 68 برگزار شد، اظهار داشتند: جانبازان عزیز باید قدر این موقعیت را - اگرچه با سختی مواجهند - بدانند. من می دانم که شما سختی می کشید. محرومیت از پا و دست و نخاع و چشم و سلامتی، برای شما که در دوران جوانی بسر می برید و می توانستید سالم باشید، سخت است. هیچ پاداش بزرگ و خوبی را بدون سختی به انسان نمی دهند. شما خیال نکنید که انسان بدون تحمل سختیها ممکن است به اجرهای عظیم برسد؛ خیر، چنین چیزی نیست؛ «افضل الاعمال احمزها» : با فضیلت‌ترین کارها، سخت‌ترین و دشوارترین آنهاست. در مقابل این سختی که تحمل می کنید، آن اجر عظیم را به شما می دهند.
ایشان با اشاره به اینکه جانبازان عضوی از شهید را با خود به هراه دارند، گفتند: شما، هم عضو شهیدی را با خود همراه دارید، و هم زنده‌اید و از نعمات زندگی در حد زیادی برخوردار می شوید. وقتی انسان بین مرگ و زندگی قرار میگیرد، اگر به او بگویند زنده بمان، اما فلان عضو را نداشته باش و یا این‌که مرگ را انتخاب کن، می گوید زنده بمانم، آن عضو را هم بگیرید. زندگی شیرین است و هر انسانی آن را میخواهد. بنابراین، جانبازان ما، هم از نعمت زندگی برخوردارند، و هم عضو شهیدی را با خود همراه دارند، و هم - اگر تقوا و احسان را در عمل رعایت کنند - به آن اجر عظیم و باورنکردنی می رسند. قدر این نعمات را بدانید.( مراسم بیعت گروه کثیری از جانبازان 28 تیرماه 68)
ایشان با بیان اینکه معامله‌ خدا و آنچه خدا با شما خواهد کرد، از همه بالاتر و با ارزشتر و ماندگارتر است، افزودند: شهدا، جانبازان و اسیان به همراه خانواده هایشان، جزو برجسته‌ترین انسانها، شریفترین و عزیزترین آنها هستند و باید همان گونه هم با آنها معامله شود. (دیدار با جمع کثیری از جانبازان 24آبان 68)
رهبر انقلاب با بیان اینکه جانبازان هنوز در میدان مقاومت و ایستادگی هستند، ادامه دادند: جانبازان بدانند که مبارزه‌ آنها ادامه دارد و در تمام دوران جانبازی در حال مجاهدت هستند. این فضیلت، مخصوص آنها و کسان و همسران و خانواده‌هایشان است، تا وقتی که ان‌شاءالله سلامت و عافیت پیدا کنند.(بیانات در دیدار ایثارگران، در سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی 29 مرداد 76)
ایشان با اشاره به اینکه ما خیلی پیشرفت کرده‌ایم، بیان کردند: این پیشرفت‌ها مرهون آن دفاع‌ها و مجاهدت‌هاست. ملت ایران با همه‌ وجود مرهون تلاش و مجاهدت این ایثارگران است؛ چه ایثارگرانی که شهید شدند، چه ایثارگرانی که شهید دادند- مثل شماها- چه ایثارگرانی که جانباز شدند، چه ایثارگرانی که زندگی دشوار جانبازی را برای عزیزان خودشان تحمل کردند- پدران اینها، مادران اینها، همسران اینها- چه آنهایی که در بند دشمن جبار جرار اسیر شدند و پدر و مادرها لحظه‌لحظه‌ی دوران اسارت را با خون دل تحمل کردند، و چه آنهایی که از اسارت برنگشتند و در همان‌جا شهید شدند؛ و چه آنهایی که به جبهه‌های جنگ رفتند و خطر را پذیرفتند و جان خودشان را کف دست گرفتند و همه‌ی نیروی خودشان را صرف کردند، اما خدای متعال خواست اینها زنده بمانند و برکاتشان برای کشورشان و دنیای اسلام ادامه پیدا کند.(بیانات در دیدار خانواده‌های شهدای کرمان 12 اردیبهشت 84)
مقام معظم رهبری با بیان اینکه جانبازان هم شهدای زنده هستند، ادامه دادند: شما جانبازان عزیز هم مثل شهدا هستید؛ شهید هم همین ضربه‌ای را که جانباز تحمل کرده است، او هم تحمل کرده؛ سرنوشت او پرواز و رفتن بود، سرنوشت این فعلا ماندن. خانواده‌ی شهدا، پدر و مادر شهید، همسر شهید، فرزندان شهید، برادران و خواهران و خویشاوندان شهید، پدران و خواهران و همسران جانبازان باید افتخار کنند.
حضرت آیت الله خامنه ای در ادامه با اشاره به اینکه جانبازان عزیز ارزنده‌ ترین یادگاری های دوران حماسه‌ دفاع مقدس هستند، بیان کردند: امروز، جانبازان نمونه‌های بزرگ افتخار، شجاعت، فداکاری و یادگارهای دوران حماسه هستند. امروز، خانواده‌های عزیز و عظیم‌الشأن شهدای شما کسانی هستند که همه‌ منصفان عالم - کسانی که قضایای ایران و انقلاب ایران را می شناسند - آنها را با عظمت و بزرگوار و صبور و نیرومند به حساب می آورند. این را باید شما حفظ کنید. این، به برکت اسلام و رهبری امام عظیم‌الشأن و به برکت وحدت کلمه‌ شماست. اینها را برای خودتان نگه دارید. شیطان ها باید از نفوذ در افکار ملت ایران مأیوس شوند.(سخنرانی در دیدار خانواده‌های معظم شهدا 13 دیماه 68)

انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۸۴۵۲۲
مرجع : پایگاه خبری زاهدانه


ارسال