سه شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۹ ,26 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۱۸
دروغگویان و راستگویان «افراطی» دستمایه طنز «دورهمی» شدند + فیلم
 
شب گذشته، برنامه «دورهمی» میزبان دوبلور برجسته کشورمان، پرویز بهرام بود.
به گزارش گروه فرهنگ وهنر عصرهامون؛ شب گذشته برنامه «دورهمی» رأس ساعت همیشگی و با تشویق تماشاگران آغاز شد.
 
ابتدای برنامه با احوالپرسی مهران مدیری و مطرح كردن «دروغ» به عنوان موضوع برنامه شروع شد.
 
وی در این خصوص گفت: گونه‌ای از انسان‌ها وجود دارند كه بدون هیچ دلیلی دروغ می‌گویند. اینها مجرم نیستند بلكه بیمارند و در نقطه مقابل افرادی هستند كه نمی‌توانند راستش را نگویند؛ یعنی بدون آنكه از آن‌ها سوالی بپرسید حرف راست را می‌زنند، پس باید مراقب دروغگویان و راستگویان افراطی باشیم.
 
دروغگویان و راستگویان «افراطی» دستمایه طنز «دورهمی» شدند + فیلم
 
در ادامه این برنامه نمایشی در مورد دروغ توسط شقایق دهقان، سیامک انصاری و الیكا عبدالرزاقی اجرا شد. 
 
مدیری در ادامه گفت: یکسری از جملات و رفتارهای كلیدی هستند كه از نشانه‌های بارز دروغگویی است، مانند جمله «دروغ بهت نگم ...».
 
وی ادامه داد: مدتی پیش شایعاتی اعصاب بعضی از مردها را خرد كرده بود كه قرار است دستگاهی به نام «دروغ‌سنج» وارد بازار شود كه از روی میزان استرس و فشار خون دروغ را تشخیص می‌دهد. البته بعضی‌ها اینقدر راحت و بدون استرس دروغ می‌گویند كه با این دستگاه هم قابل تشخیص نیست.
 
در بخش دیگری از این برنامه، مهران رنجبر و امیر مهدی ژوله همراه با مهران مدیری نمایشی را درباره دروغ‌هایی كه در فضای مجازی رد و بدل می‌شود و بیشتر اوقات مربوط به افراد معروف است و عده‌ای هم به راحتی آن‌ها را باور می كنند، اجرا كردند.
 
دروغگویان و راستگویان «افراطی» دستمایه طنز «دورهمی» شدند + فیلم
 
پس از آن مدیری ادامه داد: تحقیقات ثابت كرده است كه دروغگوها مغزهای پیچیده‌ای دارند. به این دلیل كه علاوه بر مقاومت در مقابل راست گفتن، داستانی تخیلی را هم جایگزین داستان اصلی می‌كنند و دائم در حال ساختن داستان‌های جدیدی هستند.
 
در ادامه مدیری از پرویز بهرام، مهمان برنامه خود با عنوان صدای جادویی كه همگان با آن خاطره دارند دعوت كرد كه به روی صحنه بیاید.
 
بهرام پس از ورود به برنامه و تشكر از تماشاگران برای اینكه او را مورد لطف قرار داده‌اند، در خصوص دروغ به عنوان موضوع برنامه، گفت: من دروغ زیاد شنیده‌ام و به نظرم اگر كه زندگی مادی و معنوی مردم بهبود پیدا كند، این موضوع ریشه‌كن می‌شود.
 
دروغگویان و راستگویان «افراطی» دستمایه طنز «دورهمی» شدند + فیلم
 
وی درباره شغل دیگر خود كه وكالت بوده و اكنون بازنشسته شده است، عنوان كرد: من در هر زمینه‌ای وكالت كرده‌ام و همیشه رؤسا در دادگاه‌ها از صدای من خوششان می‌آمد.
 
بهرام درباره شخصیتی كه طی این سال‌ها دوبله كرده و بیشتر دوستش دارد، گفت: من به جای اكثر بازیگران هالیوود دوبله را انجام داده‌ام اما از میان آن‌ها بازی «بیلی باد» را خیلی دوست داشته‌ام، البته خیلی دوست داشتم كه به جای «هملت» هم دوبله كنم كه این كار توسط مرحوم كاووس دوستدار انجام شد.
 
دوبلور مستند «راه ابریشم» و «راز بقا» بهترین دوبلور را در حال حاضر «منوچهر اسماعیلی» می‌داند و در ادامه عنوان كرد: از اینكه با صدای من شوخی می‌كنند، ناراحت نمی‌شوم و حتی خاطره‌هایی هم در این زمینه دارم.
 
پس از آن مدیری از سه جوان خواست كه بیایند و متنی از برنامه «راز بقا» را بخوانند كه بعد از اتمام آن استاد بهرام به همگی نمره بیست داد و خودش با صدای خاطره‌انگیزی كه در این زمینه دارد، متن را خواند و مورد تشویق همه قرار گرفت.
 
مدیری در صحبت‌های پایانی خود از دروغ مصلحتی كه به عنوان راه در رو از آن استفاده می‌شود، دروغ سیزده كه پیامدهای بدی دارد و دروغ‌های فضای مجازی گفت و خاطرنشان كرد كه این ما هستیم كه بعضی وقت‌ها به صحبت‌های آدم‌های دروغگو بیشتر اهمیت می‌دهیم.
 
 
گزارش از: عاطفه نوذری
 
برای مشاهده اینجا کلیک کنید
انتهای پیام/7473
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۸۴۶۲۶


ارسال