يکشنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۸ ,22 September 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۴ تير ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۲۴
رئیس کل دادگستری سیستان و بلوچستان:
کنترل آسیب های اجتماعی راهی برای تحقق پیشرفت و توسعه در جامعه/تمامی سازمانها باید برای پیشگیری از جرم همکاری کنند
 
رئیس کل دادگستری سیستان و بلوچستان گفت: پیشرفت و توسعه در هر جامعه ای جز در سایه ی کنترل آسیب های اجتماعی محقق نمی شود.
به گزارش عصرهامون؛به نقل از دادمردان، پیش از ظهر امروز اولین نشست شورای پیشگیری از وقوع جرم استان سیستان و بلوچستان در سالن شهید بهشتی دادگستری کل استان برگزار شد.
در این جلسه محمدعلی حمیدیان ضمن تبریک اعیاد شعبانیه به تشریح گزارش عملکرد سال ۹۴و برنامه های مصوب سال جاری پرداخت.
معاون رئیس کل دادگستری در امور اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم ادامه داد: پیاده‌سازی الگوی جامع دانش آموزان آسیب دیده و در معرض آسیب که بر اساس طرحی برای آموزش و پرورش است انجام شد.
وی در ادامه افزود: این طرح به عنوان یک طرح پایلوت مختص استانهای فارس، خراسان رضوی و سیستان و بلوچستان اجرا شد.
وی با اشاره به  برگزاری کارگاه های  علمی در رابطه با طلاق، بیان کرد: مقام معظم رهبری در رابطه با بحث طلاق تاکید زیادی دارند به طوری که طلاق را جز مسائل امنیت اجتماعی مطرح نموده اند.
معاون اجتماعی در امور پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان سیستان و بلوچستان گفت: برگزاری کارگاه های پیش از ازدواج برای دانشجویان برای کسب مهارت زندگی و برگزاری دوره مدیریت های دانش و رفتار و آموز فرهنگیان از دیگر برنامه های این معاونت در سال94 بوده است.
حمیدیان با اشاره به برگزاری کلاس های آموزشی برای روحانیون، خاطرنشان کرد: در این کارگاه ها برای روحانیون اعم از شیعه و سنی مباحث مهارت زندگی آموزش داده شده است.
وی در پایان با اشاره به دیگر فعالیت های این معاونت در سال 94 از جمله برگزاری ستادهای پیشگیری از جرائم انتخاباتی در شهرستانهای استان و حمایت از پایان نامه های دانشجوی وغیره  به تشریح برنامه ها سال جاری پرداخت.
در ادامه این نشست رئیس کل دادگستری استان نیز اظهار داشت: همه نهادهای دولتی و سه قوه قضایی، مقننه و اجرایی در موضوع پیشگیری از وقوع جرم نقش دارند و باید با دستگاه قضا کمال همکاری را داشته باشند.
حجت الاسلام ابراهیم حمیدی با اشاره به گسترش جرائم در جامعه بیان کرد: هدف اصلی دستگاه قضایی کنترل و متوقف کردن رشد جرائم در جامعه است.
وی افزود: رشد جرائم در جامعه برای مسئولان نظام جمهوری اسلامی ایران بسیار نگران کننده است و باید تمامی دستگاه ها برای کنترل جرائم نقش اساسی خود را ایفا کنند.
وی ادامه داد: پیشرفت و توسعه در هر جامعه ای جز در سایه ی کنترل آسیب های اجتماعی محقق نمی شود.
رئیس کل دادگستری سیستان و بلوچستان گفت: پیشگیری از وقوع جرم بدون کار تحقیقی و پژوهشی امکان پذیر نیست و این کار باید به صورت جدی مورد توجه دستگاه های امنیتی و انتظامی قرار گیرد.
حجت الاسلام حمیدی تاکید کرد: انجام کارهای پژوهشی و تحقیقاتی در اولویت دستگاه های دست اندرکار پیشگیری از جرم قرار گیرد.
وی تصریح کرد: در مواجهه با آسیب های اجتماعی باید آسیب شناسی صورت گیرد زیرا برخورد فیزیکی مانند یک مسکن موقت عمل می کند.
وی اظهار داشت: علاوه بر برخورد قضایی با افراد مجرم باید کلاس های مهارتی نیز برای این افراد تشکیل شود تا دیگر سراغ جرم نروند.
رئیس کل دادگستری سیستان و بلوچستان گفت: تمامی سازمانها باید سهم خودشان را در فرهنگ سازی ایفا کنند تا دیگرشاهد جرم در جامعه نباشیم.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۸۴۹۶۱
مرجع : دادمردان


ارسال