سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹ ,19 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۷ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۲۶
در هجدهمین جشنواره سراسری خیرین مدرسه ساز ؛
محمد رضا هدایتی سفیر خشت های مهربانی شد/ حضور ابر خیر ملی در سیستان وبلوچستان/ 4 هزار کلاس درس در استان غیرایمن است
 
مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه 4هزار کلاس درس در استان نیاز به بازسازی دارد،گفت: این مدارس غیر ایمن است لذا خیرین باید کمک کنند تا بخشی از کلاس های در معرض آسیب بازسازی شوند.
به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون به نقل از زاهدانه، هجدهمین جشنواره سراسری خیرین مدرسه ساز در تالار فردوسی دانشگاه سیستان وبلوچستان با حضور جمعی از خیرین، مسئولان استانی و کشوری در حالی برگزار شد که در آن به ارائه پروژه هایی که توسط خیرین نیک اندیش در سال 94 و 95 به دانش آموزان استان هدیه گردیده بود، پرداخته شد.
سوت قطار جشنواره های خیرین مدرسه ساز همه ساله در حالی نواخته می شود که شهرهای سیستان وبلوچستان برای حضور و برپائی آن لحظه شماری می کنند زیرا بخوبی دریافته اند که جامعه ای مترقی و پیشرفته است که اساس و بنیان های علمی آن تثبیت شده باشند.
از آنجایی که مدرسه بعنوان اولین سنگ بنای شکل گیری شخصیت هرکس نقش اصلی را ایفا می کند و اگر نباشد چنین جایگاهی، بدون شک تیرگی و جهل جای علم و دانش را می گیرد که با این وجود مردم هر شهر و دیاری با به مسئولیت گرفتن امور تعلیم و تربیت سوار بر این قطار چشم به مقصدی الهی دارند.
در فروردین ماه و اردیبهشت ماه امسال شهرستان های این دیار میزبان بزرگ مردان و زنانی بودند که با نیات خیر خود خشت هایی از جنس مهربانی برای دانش آموزان محروم این استان روی هم نهادند.
بگونه ای که تشکیل مجامع خیرین مدرسه ساز نشان از توجه و بلوغ فکری مردمی است که سرمایه گزاری بر روی نیروی انسانی را از مهمترین شاخصه های توسعه می دانند و چه زیبا لحظاتی که شور و اشتیاق در بین منتخبین موج می زد زیرا می دانند که پا در چه را مقدسی نهاده اند.
در همین رابطه گفت وگویی با جمعی از مسئولان استانی در سیستان وبلوچستان داشتیم تا نظر آنان را در راستای این امر مهم و مقدس جویا شویم.
نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر زاهدان در هجدهمین جشنواره خیرین مدرسه ساز در گفت و گو با خبرنگار ما با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری بیان کرد: توجه مردم به این مقوله نشان از توجه آنها به علم است.
حجت الاسلام علیرضا اصغری حسامیه با بیان اینکه باقیات و صالحات فرزند صالح، علم ماندگار و سنت حسنه است، گفت: از آنجایی که باقیات و صالحات نزد خدا خیر بوده و بهترین پایان و فرجام محسوب می شود لذا در امر مدرسه سازی این نیت خیر و حسنه نمایان است.

بستر تعلیم و تربیت مدسه ای است که خیرین بنا می کنند
وی با اشاره به اینکه جهل زائیده بسیاری از ترس ها در جامعه است، افزود: بسیاری از مشکلات جامعه از جمله افسردگی با بستر تعلیم و تربیت رفع می گردد.
اصغری حسامیه در ادامه با بیان اینکه انبیاء برای علم آمدند، گفت: بستر تعلیم و تربیت مدرسه ای است که خیرین آنرا بنا می کنند لذا ساخت مدرسه در مناطق محروم که مردم دسترسی آسانی به آن ندارند جای تقدیر و تجلیل دارد.

مدرسه سازی یک فرهنگ است
امام جماعت مسجد مکی زاهدان با بیان اینکه مدرسه سازی در سیستان وبلوچستان به فرهنگ تبدیل شده است، گفت: امروز اعم مردم شیعه و سنی با همدلی و وحت در این امر حسنه دخیل هستند.
مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی با اشاره به اینکه مدرسه سازی یکی از اعمال ماندگار و اخروی به حساب می آید، افزود: با همت مردم استان مشکل مدارس که معضل بزرگی است و دولت به تنهایی از عهده آن بر نمی آید رفع می گردد.
وی ادامه داد: سیستان و بلوچستان مردمی دارد که شاید از نظر توانایی ضعیف باشند اما دلی بخشنده، سخیف، مهربان و مهمان نواز دارد از اینرو افراد خیر در این استان زیاد است و  برای آنها فرقی ندارد که در مدرسه چه کسی مشغول به تحصیل می شود زیرا اصل پیشرفت و ترقی علم است چون توسعه بدون علم امکان پذیر نیست.

4هزار کلاس درس در سیستان و بلوچستان نیاز به بازسازی دارد
«علیرضا نخعی» مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان نیز با اشاره به اینکه 4هزار کلاس درس در استان نیاز به بازسازی و مرمت دارد، گفت: این مدارس غیر ایمن است لذا خیرین باید کمک کنند تا بخشی از کلاس های در معرض آسیب بازسازی شوند چرا که بیشتر آنها در مناطق مرزی، حاشیه و دور دست استان می باشد.
مدیرکل نوسازی، تجهیز و توسعه مدارس استان سیستان و بلوچستان نیز اظهار داشت: به همت مجمع خیرین، آموزش و پرورش و اداره نوسازی مدارس سال گذشته 35 میلیارد تومان تعهدات خیرین به سمت این استان جذب شد.
علیرضا راشکی گفت: ابر خیر ملی کشور سال گذشته حدود 4 میلیارد تومان مدرسه را برای دانش آموزان این استان تجهیز و کامل کرد تا دانش آموزان در آن به تحصیل علم بپردازند.

سفیر خشت های مهربانی: تنهایم مگذارید
محمد رضا هدایتی بازیگر معروف سیستان وبلوچستان نیز در این جشنواره که بعنوان سفیر خشت های مهربانی در استان معرفی شد، گفت: امیدواریم خیرین به این امر اولویت بیشتری دهند تا دانش آموزان سیستان وبلوچستان از لحاظ فضای آموزشی مشکل نداشته باشند.
وی که ردای سفیر خشت های مهربانی را بر دوش گرفته است برای جذب و هدایت اراده های عاشق فرهنگ و دانش به استان در امر مقدس مدرسه سازی قدم نهاده و پرچم مدرسه سازی برای دانش آموزان بازمانده از تحصیل و نیازمند مدرسه را به اهتراز درآورد بگونه ای که در اولین اقدام در صفحه اینستاگرام خود با ارسال عکس مدرسه ای خشت و گلی از استان نوشت: " دوستان عزیزم، شده ام سفیر خیرین مدرسه ساز در سیستان و بلوچستان، تنهایم مگذارید".
معاون سیاسی اجتماعی استانداری سیستان و بلوچستان نیز در این جشنواره بیان داشت: مشارکت مردم در امور خیر جزو سرمایه های کشور است که از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون مورد توجه بوده و این مهم در قالب های مختلف شکل گرفته که مدرسه سازی یکی از این موارد است.
علی اصغر جمشید نژاد گفت: این سرمایه اجتماعی به قدری ارزشمند است که مردم بدون توجه به سیاست های مجلس و دولت آنرا اجرا کردند
در پایان گفتنی است که در هجدهمین جشنواره خیرین مدرسه ساز از 50 خیر نیک اندیش سیستانی وبلوچستانی نیز تقدیر و تجلیل بعمل آمد.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۸۵۰۹۱
مرجع : پایگاه خبری زاهدانه


ارسال