پنجشنبه ۸ آبان ۱۳۹۹ ,29 October 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۹ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۲۸
فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان:
جنوب شرق کشور کمترین آزادراهها را دارد/ از افزایش 38 درصدی کشف مواد مخدر تا کاهش 12 درصدی وقوع سرقت در استان
 
فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان گفت: سیستان و بلوچستان علی رغم وسعت زیادی که دارد کمترین آزادراهها و بزرگراه‌ها را در بین استان‌های کشور بخود اختصاص داده است.
به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون به نقل از زاهدانه، سردار حسین رحیمی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در جمع فرماندهان ناجا در خصوص مبارزه جدی با قاچاق سازمان یافته کالا اظهار داشت: مأموران انتظامی استان در اردیبهشت ماه با افزایش 19 درصدی تشکیل پرونده های قاچاق کالا،موفق به کشف انواع کالای قاچاق به ارزش 235 میلیارد و 220 میلیون ریال شده که اقلام مکشوفه از نظر ارزش ریالی 114 درصد افزایش دارد.

افزایش 38 درصدی کشف مواد مخدر
وی با بیان کاهش وقوع سرقت در سیستان وبلوچستان گفت: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده و گسترش فعالیت‌های انتظامی در نقاط مختلف استان،وقوع سرقت ها در اردیبهشت ماه سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، 12 درصد کاهش یافته است.
وی با اشاره به افزایش 38 درصدی کشف مواد مخدر و تأثیرات منفی آن در بین اقشار مختلف جامعه بیان داشت: با تلاش‌های گسترده مأموران انتظامی استان در اردیبهشت ماه سال جاری،  13 تن و 303 کیلو انواع مواد مخدر کشف شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل، 38 درصد افزایش پیدا کرده است.
این مسئول انتظامی برخورد جدی با قاچاقچیان و مخلان امنیت عمومی و حفظ امنیت پایدار جامعه را یکی از مطالبات مردمی از نیروی انتظامی عنوان کرد و افزود: این مهم به عنوان یک نهاد جامعه مدار و مردم محور همیشه مطرح است و ما همواره با تمام توان برای تحقق این خواسته به حق مردم، تلاش می‌کنیم.

 اعتماد مردمی بزرگترین سرمایه پلیس
وی به  مشکلات حوزه ترافیک درون و برون شهری استان نیز اشاره کرد و ادامه داد: سیستان و بلوچستان با توجه به وسعت زیاد کمترین آزادراهها و بزرگراه‌ها رادر بین استان‌های کشور دارد درحالیکه علی‌رغم این محدودیت‌ها،با همکاری رانندگان با پلیس و رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی میزان متوفیان حوادث رانندگی نیز در این مدت 24 درصد کاهش یافته است.
سردار رحیمی در ادامه با اشاره به اینکه اعتماد مردمی بزرگترین سرمایه پلیس است،گفت: افزایش 18 درصدی تماس‌های شهروندان با پلیس از طریق سامانه تلفنی 110،بیانگر اعتماد مردم به پلیس است و کاهش 53 درصدی انتقادهای مردمی و کاهش 62 درصدی شکایت مردم از کارکنان انتظامی استان،مهر تأییدی بر رضایت آحاد مردم جامعه از عملکرد پلیس می باشد.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۸۵۱۳۴
مرجع : پایگاه خبری زاهدانه


ارسال