پنجشنبه ۸ آبان ۱۳۹۹ ,29 October 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۹ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۲۰
رئیس شبکه دامپزشکی سیب و سوران خبر داد:
تشدید نظارت بهداشتی دامپزشکی در ماه مبارک رمضان
 
رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان سیب و سوران از طرح تشدید بازدیدهای نظارت بهداشتی دامپزشکی در ماه مبارک رمضان با هدف اطمینان از سلامت فراورده‎‎های خام دامی عرضه شده به شهروندان خبر داد.
به گزارش عصر هامون به نقل از با مهرستان اسماعیل بارانزهی با بیان این مطلب به خبرنگار ما گفت: با توجه به نزدیک شدن ایام ماه مبارک رمضان و افزایش عرضه و تقاضا در بازار، نظارت بهداشتی دامپزشکی بر واحدهای تولید، توزیع، فراوری و عرضه‌ی فراورده‌های خام دامی تشدید می‌یابد.
وی در خصوص نحوه‌ی اجرای طرح تشدید کنترل و نظارت دامپزشکی ویژه ی ماه مبارک رمضان، خاطرنشان کرد: کارشناسان دامپزشکی شهرستان سیب و سوران در ماه مبارک رمضان در قالب  ۱اکیپ ثابت و ۱ اکیپ سیار بازرسی و نظارت، سازماندهی شده و در دو شیفت کاری صبح و عصر با حضور و گشت‌زنی منظم در سطح شهرستان اقدام به بازدید از مراکز تحت پوشش این اداره می‌کنند.
وی افزود: اکیپ های بازرسی در قالب ۵ پرسنل در ایام تعطیل نیز به امر نظارت و بازرسی می پردازند.
وی تصریح کرد: این طرح با هدف به حداقل رساندن شیوع بیماریهای مشترک بین انسان و دام، ارتقاء سطح سلامت و بهداشت عمومی جامعه و اطمینان شهروندان از سلامت فرآورده های خام دامی انجام می گیرد.
بارانزهی با اشاره به صادر شدن مجوز تخلیه مرغداری ها، خاطرنشان کرد: مرغ تولیدی در مرغداری های شهرستان سیب و سوران و مهرستان تحت نظارت دامپزشکی سیب و سوران  بوده و مجوز تخلیه مرغداری های این دو شهرستان از طرف شبکه دامپزشکی صادر می شود.
رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان سیب و سوران با اشاره بر نظارت مستمر اداره دامپزشکی در تمام ایام سال بر واحدهای تولید و توزیع کننده گوشت و فرآورده های گوشتی در شهرستان به شهروندان نیز توصیه کرد: شهروندان عزیز گوشت مورد نیاز خود را از مراکز معتبر خریداری و به هنگام خرید گوشت قرمز به مهر بهداشتی و همچنین هنگام خرید مرغ به تاریخ تولید و انقضاء محصول توجه فرمایند.

انتهای پیام/ 7250
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۸۵۱۴۵
مرجع : bamehrestan.ir


ارسال