چهارشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۸ ,26 February 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۲۸
مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) میرجاوه خبر داد
پرداخت بیش از ۱۸ میلیارد ریال مستمری به مددجویان کمیته امداد میرجاوه
 
مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان میرجاوه از پرداخت ۱۸ میلیارد و ۶۸۰ میلیون و ۶۵۰ هزار ریال مستمری کمک معیشتی به مددجویان تحت حمایت این شهرستان خبر داد.
به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون،به نقل از پایگاه خبری لادیز؛ منصور نورا در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار کرد: کمیته امداد‌ امام خمینی(ره) تلاش‌های زیادی برای خودکفایی و فقرزدایی حتی برای آنهایی که حرکت ندارن با فراهم کردن نیاز آنان در طول سال‌های پس از انقلاب اسلامی انجام داده است و توانسته نقش موثری را در توانمند سازی خانواده‌های تحت پوشش خود از جهات اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی برداشته و همچنین فضا را برای رشد و بالندگی این افراد در تمامی زمینه ها ایجاد کند.
وی با بیان اینکه فقرزدایی و توانمند کردن محرومان شهرستان میرجاوه، مستلزم عزمی همگانی و همکاری همه دستگاههای اجرایی با کمیته امداد است، افزود:  امروزه توانمندی های افراد و قابلیت های آنان یکسان نیست و نیاز ها تغییر می کند، ظرف زمان می تواند در انسان تغییراتی ایجاد کند پس یکی از مسائلی که در توانمدسازی می توان سرمایه گذاری کرد ارائه آموزش های لازم بوده که باید آن را در حوزه تفکر و اندیشه توسعه داد.
نورا خاطر نشان کرد: هم‌اکنون ۶ هزار و ۸۷۹ نفر از جمعیت شهرستان میرجاوه از خدمات متنوع کمیته امداد امام (ره) در ابعاد مختلف درمانی، بهداشتی، مشارکت مردمی، جهیزیه، اشتغال، فرهنگی و ... بهره مند هستند و در مجموع ۱۸ میلیارد و ۶۸۰ میلیون و ۶۵۰ هزار ریال مستمری به مددجویان امداد در این شهرستان پرداخت می شود که این مستمری به‌ صورت ماهانه به مددجویان در نقاط مختلف شهر و روستا پرداخت می‌شود تا امکاناتی فراهم کنیم این افراد نیز نیازهای خود را تامین کنند.
وی با بیان اینکه مبارزه با فقر و ایجاد خود باوری یکی از رسالت های مهم این نهاد مردمی است، تاکید کرد: تلاش داریم با فراهم کردن زمینه اشتغال و ارائه تسهیلات بانکی افراد تحت پوشش کمیته امداد را خود کفا کنیم تا زمینه عضویت و حمایت برای دیگر محرومان در این نهاد مردمی فراهم کنیم.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۸۵۱۷۱


ارسال