جمعه ۲۸ تير ۱۳۹۸ ,19 July 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲۶
پیش بینی برداشت ۴هزار تن گندم از مزارع شهرستان میرجاوه
 
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان میرجاوه از احتمال برداشت 4 هزار تن گندم از مزارع این شهرستان خبر داد.
به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون،محسن کهرازهی در گفت و گو با پایگاه خبری لادیز؛ اظهار کرد:  شهرستان مرزی میرجاوه، جایگاه ویژه ای به لحاظ کشاورزی در سیستان و بلوچستان داراست  و همه ساله محصولات بسیاری به خصوص گندم  را برای تامین نیاز بازار استان و حتی سایر استان های کشور، تولید و در اختیار مصرف کنندگان قرار می دهد.
وی افزود:  فصل برداشت گندم در این شهرستان، همه ساله از اول اردیبهشت ماه آغاز می شود و تا پایان خرداد ماه ادامه دارد و  پیش بینی می شود امسال 4 هزار تن گندم از اراضی میرجاوه برداشت شود.
کهرازهی خاطر نشان کرد: قیمت تضمینی خرید گندم از سوی وزارت جهاد کشاورزی به ازای هر کیلوگرم یک هزار و 270 تومان تعیین شده است، در نتیجه بهره برداران این بخش می توانند محصول مازاد بر مصرف خود را پس از برداشت به مراکز خریدی که در مرکز استان به همین منظور دایر شده است، بفروشند، اما قبل از اقدام به این کار، باید معرفی نامه از مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان دریافت کنند، همچنین باید تلاش شود تا با ذخیره‌سازی مناسب این محصول زمینه ارائه این محصولات به شکل کیفی را برای بازارهای هدف فراهم شود.
وی تصریح کرد: در اراضی تحت کشت شهرستان میرجاوه، چندین رقم مختلف گندم اعم از کلاسپورانی، هیرمند، بولانی و سیستانی، کشت می شود و به طور میانگین از هر هکتار بیش از 2 و نیم تن گندم برداشت می شود.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان میرجاوه تاکید کرد: با توجه به اهمیت ویژه ای که کشت گیاه استراتژیک گندم در این شهرستان دارد، استقبال بهره برداران از این بخش بسیار است و این موضوع باعث فراهم سازی زمینه ایجاد اشتغال برای 2 هزار نفر به طور مستقیم و غیر مستقیم شده است.
انتهای پیام
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۸۵۲۰۴


ارسال