يکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ ,27 May 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۲۷
ماه رمضان فرصتی برای پالایش جسم و انس با قرآن است
 
امام جماعت مسجد امام حسین (ع) مهرستان گفت: ماه مبارک رمضان فرصتی مناسب برای پالایش جسم و انس با قرآن کریم است.
به گزارش عصر هامون به نقل از با مهرستان حجت الاسلام علم سپاهی در گفت و گو با خبرنگار ما ضمن تبریک ماه مبارک رمضان به تمام مسلمانان گفت: رمضان فرصتی برای تهذیب جسم و روح و تمرینی برای خویشتن داری  است.
وی افزود: رمضان ماه ضیافت الهی است و پروردگار این ماه مبارک را برای بندگان خود قرار داد تا از این فرصت طلایی استفاده کنند و به درگاه الهی نزدیک تر شوند.
وی ادامه داد: در ماه مبارک رمضان به دلیل غلبه روحیه معنوی بر تمام ابعاد زندگی انسان گرایش به انجام اعمال معنوی و مذهبی بیشتر است.
وی با اشاره به کاهش جرائم و گناهان در این ماه خاطرنشان کرد: در این ماه بدون اینکه ناظر و یا ماموری بر رفتارهای افراد نظارت داشته باشد آمار جرائم و گناهان کاهش پیدا می کند و این نتیجه  ایمان و اعتقاد قلبی افراد است که باعث می شود به سمت گناه کشیده نشوند.
امام جماعت مسجد امام حسین (ع) مهرستان به نزول قرآن کریم در این ماه اشاره و اظهار داشت: رمضان، ماهی است که قرآن در آن نازل شده است و از این لحاظ دارای ارزش و اهمیت بی نظیری است.
حجت الاسلام سپاهی ادامه داد: با آغاز ماه رمضان بسیاری از افراد هر روز یک جزء از قرآن کریم را تلاوت می کنند و چه خوب است این عادت یک ماهه در تمام طول سال تکرار شود.
وی افزود: ارتباط مداوم با قرآن در تمام طول سال، یک موهبت الهی است که در ماه  رمضان می توان زمینه این ارتباط مداوم با خداوند را به وجود آورد.

انتهای پیام/ 7250
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۸۵۳۳۱
مرجع : http://bamehrestan.ir/


ارسال