يکشنبه ۲ ارديبهشت ۱۳۹۷ ,22 April 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۳۶
سرپرست مرکز بهداشت :
گزارشی از تب کریمه کنگو در مهرستان نداشته ایم
 
سرپرست مرکز بهداشت گفت: هیچ نشانه‌ای از شیوع بیماری تب کریمه کنگو در مهرستان مشاهده نشده است.
به گزارش عصر هامون به نقل از با مهرستان عبدالرحیم طبسی در گفت و گو با خبرنگار با مهرستان با اشاره به شیوع بیماری تب کریمه کنگو در بعضی از کشورهای همسایه و گزارش چند مورد مشکوک در نقاط مختلف کشور اظهار کرد:  بیماری تب کریمه کنگو در روزهای اخیر در بعضی از نقاط کشور شیوع پیدا کرده و باعث نگرانی شهروندان ما نیز شده است.
وی با بیان اینکه در شهرستان مهرستان مورد تائید شده ای از ابتلا به این بیماری مشاهده نشده است، افزود: این بیماری به وسیله کنه منتقل می شود.
وی با اشاره به راههای انتقال این بیماری خاطرنشان کرد: تب کریمه کنگو از طریق تماس مستقیم با خون و لاشه حیوان آلوده به این بیماری به سایر افراد منتقل می شود.
وی در مورد اقدامات مرکز بهداشت مهرستان در زمینه اطلاع رسانی این بیماری به شهروندان، خاطرنشان کرد: در زمینه اطلاع رسانی این بیماری تا کنون جلسات مشترکی را با اداره دامپزشکی شهرستان برگزار کرده ایم.
سرپرست مرکز بهداشت  شهرستان مهرستان با اشاره به ایام ماه مبارک رمضان تصریح کرد: با توجه به ایام ماه مبارک رمضان و نزدیک شدن به عید فطر با مسئولین دامپزشکی شهرستان جلساتی را برگزار کرده ایم و در خصوص ارائه آموزش های لازم به گروههای در معرض خطر به این بیماری اعلام آمادگی کرده ایم.
وی افزود: از جمله گروههای در معرض خطر می توان به سلاخان، قصابان، دامداران، دامپزشکان، کارکنان بیمارستان و کارکنان رستوران ها اشاره کرد.
وی به نشست با ائمه جمعه و جماعات در این شهرستان نیز اشاره و خاطرنشان کرد: در جهت اطلاع رسانی به شهروندان عزیز نشست هایی را با ائمه جمعه و جماعات شهرستان داشته ایم که از طریق تریبون نماز جمعه به شهروندان اطلاع رسانی شود.
طبسی با بیان اینکه بروشورهای آموزشی در بین ادارات مهرستان توزیع شده است، افزود: از دیگر اقداماتی که مرکز بهداشت در خصوص اطلاع رسانی این بیماری به شهروندان انجام داده است توزیع بروشورهای آموزشی در بین ادارات مهرستان بوده است.
وی از شهروندان خواست تا در صورت مشاهده علایم تب ناگهانی، درد های عضلانی و خونریزی از نقاط مختلف و یا بثورات جلدی هر چه سریعتر به نزدیکترین مرکز درمانی مراجعه کنند.

انتهای پیام/ 7250
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۸۵۴۶۱
مرجع : http://bamehrestan.ir/


ارسال