جمعه ۱ تير ۱۳۹۷ ,22 June 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۳۸
مدیر عامل کانون فرهنگی اجتماعی بانوان مهرستان:
ماه رمضان فرصتی طلایی برای ترویج فرهنگ عفاف و حجاب است
 
مدیر عامل کانون فرهنگی اجتماعی بانوان مهرستان گفت: ماه رمضان فرصتی طلایی برای ترویج فرهنگ عفاف و حجاب است.
به گزارش عصر هامون به نقل از با مهرستان افسانه میرمرادزهی در گفت و گو با خبرنگار ما گفت: حضور گسترده مردم در مساجد و امکان مذهبی در ایام ماه مبارک رمضان فرصت مناسبی را برای ترویج فرهنگ حجاب و عفاف در بین جامعه به وجود می آورد.
وی به نقش فعال زنان در جامعه اشاره و تصریح کرد: از دیدگاه اسلام حجاب به مفهوم محدود کردن فعالیت های اجتماعی بانوان در جامعه نیست، بلکه بانوان می توانند با رعایت پوشش و حفظ حدود آن در جامعه حضوری فعال و پررنگ داشته باشد.
وی افزود: دین اسلام زیبایی، امنیت، رشد و تعالی زنان را در سایه رعایت حجاب و عفاف دانسته  زیرا رعایت  عفاف و حجاب تاثیر فراوانی بر کاهش  آسیب های اجتماعی دارد.
وی  در ادامه به پی آمدهای زیان بار رعایت نکردن عفاف و حجاب اشاره و خاطرنشان کرد: از پی آمدها و آسیب های اجتماعی رعایت نکردن عفاف و حجاب می توان به آمار بالای طلاق، فساد اخلاقی در جوامع، از هم پاشیدگی خانواده ها و … اشاره کرد.
میرمرادزهی اذعان کرد: ورود مدل ها و الگوهای غیر اسلامی به کشور متاسفانه سبب شده پوشش بانوان با فرهنگ جامعه و ارزشهای اسلامی هم خوانی نداشته باشد.
وی خاطرنشان کرد: از آنجائیکه دوام زندگی مشترک به حفظ حرمت ها و رعایت شأن و منزلت اجتماعی وابسته است ضرورت دارد تا با صداقت و راستی، همدلی و همدردی و خوش بینی نسبت به آینده ارزش های اسلامی را در خانواده نهادینه ساخت.
میرمرادزهی تاکید کرد: بنیاد خانواده با رعایت مصادیق اسلامی از قبیل حفظ حجاب و عفت اسلامی، احترام به بزرگترها و …. تحکیم می شود و هرگونه اختلاف و تلخی در جامعه از بین می رود.

انتهای پیام/9507
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۸۵۵۵۱


ارسال