چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۹ ,25 November 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۰۶
افتتاحیه طرح جوانه های صالحین درشهرستان سیب وسوران+تصاویر
 
طرح جوانه های صالحین باشعارنشاط وتعالی درپرتوقرآن ونماز و بامشارکت 31 پایگاه مقاومت بسیج در ایام ماه رمضان و تابستان درسطح شهرستان سیب وسوران اجراخواهدشد.
به گزارش عصرهامون به نقل از  پایگاه خبری تحلیلی سیب و سوران،مراسم افتتاحیه طرح جوانه های صالحین با حضور فرمانده سپاه ناحیه سیب وسوران ، استادیارومربیان  طرح صالحین ناحیه ، جمعی از فرماندهان پایگاهها و حوزه های مقاومت و بسیجیان در مسجد محمد رسول الله (ص) شهرستان سیب و سوران برگزار شد
سرهنگ فروغی فرمانده ناحیه سپاه  سیب وسوران دراین افتتاحیه ضمن گرامیداشت فرارسیدن ماه مبارک رمضان و بااشاره به طرح جوانه های صالحین گفت: این طرح امسال باشعارنشاط وتعالی درپرتوقرآن ونماز و بامشارکت ۳۱ پایگاه مقاومت بسیج در ایام ماه رمضان و تابستان درسطح شهرستان  اجراخواهدشد.

فرمانده ناحیه مقاومت سپاه سیب وسوران برنامه های طرح جوانه های صالحین را درجهت تقویت وتعالی حلقات صالحین وفراهم ساختن زمینه های جذب افراددربسیج ،ایجادشورونشاط ، تقویت روحیه معنوی وتلاش برای سازندگی روحی،اخلاقی وفکری  دربین نوجوانان وجوانان شهرستان دانست و خاطرنشان کرد: برنامه های این ۳۱ پایگاه تحت عنوان طرح جوانه های صالحین با نشاط، روحیه بخش و جوان‌پسند است.
وی گفت: فرماندهان پایگاه‌ها  و مربیان و سرگروه‌ها با ابتکار عمل می‌توانند دست افراد غیر بسیجی ها را گرفته و بسوی مساجد و بهره مند شدن از فضای معنوی بجای فضای الوده بخصوص در ماه مبارک رمضان  و اوقات فراغت و ایام تابستان سوق داده و آنها را از منجلاب و فساد و منکرات نجات دهند.
سرهنگ فروغی در این مراسم گفت:  درحال حاضر درجنگ با دشمن هستیم ودشمن به ماحمله کرده واین حمله دشمن گاهی با سلاح است وگاهی با ابزارفرهنگی و جنگ نرم و امروز دشمن با تهاجم فرهنگی به ما حمله کرده وما باید درمقابل این تهاجم از بهترین ابزارکه همان مساجدوقرآن  وبرنامه های متنوع ومفیدفرهنگی  هستند  بهترین استفاده را بکنیم.
وی درادامه با بیان اینکه ما باید کارقرارگاهی انجام دهیم افزود:  از کانون های مساجد و ائمه جماعات، پایگاه های بسیج ، حلقه های  قرآنی، صالحین مساجد  که فرصت های مناسبی هستند، باید با انسجام و شناسایی نیروهای جوان وسوق دادن بیشترجوانان به این مکان ها طرح و نقشه دشمن را نقش بر آب کنیم.
ماه رمضان ماه نزول قرآن است
مولوی ابراهیم  جهانی استادیار طرح صالحین ناحیه در ادامه مراسم با تبریک قبولی طاعات و عبادات از درگاه حق تعالی گفت : ماه رمضان ماه نزول قرآن است ، هستی ما مسلمانان از قرآن است ، پس بزرگترین هستی ما ، در این ماه است.
وی افزود : پروردگار جهانیان دهه ی اول این ماه را دهه رحمت ، دهه ی دوم را دهه ی مغفرت و دهه ی سوم آن را آزادی از جهنم قرار داده است.
مولوی جهانی ادامه داد : در مقابل این همه نعمت پروردگار ما فقط عبادت میکنیم . عبادت فقط نماز خواندن نیست ، از جمله عبادات یادگیری قرآن و آموزش آن به دیگران است.
وی اذعان داشت : شما جوانان که بعنوان صالح انتخاب شده اید باید ابتدا خودتان را اصلاح کنید تا حرفتان جایگاه و پذیرنده داشته باشد ، دین را یاد بگیرید و به دیگران با امر به معروف و نهی از منکر بیاموزید.

انتهای پیام/9507
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۸۵۵۵۸


ارسال