چهارشنبه ۱ آبان ۱۳۹۸ ,23 October 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۱۸
کلاف سردرگم مشکلات شهری؛
نارضایتی شهروندان زاهدانی از خدمات شهری/ بوی تعفن فاضلاب مردم را کلافه کرده است
 
چند ماهی است كه در اكثر نقاط شهرستان زاهدان بوی نامطبوع فاضلاب سبب سلب آسایش مردم شده است بگونه ای که آنها خواستار رفع اين مشكل از سوی مسئولان امر هستند.
به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون به نقل از زاهدانه، این روزها هر چه هوا رو به گرمی می رود شاهد وضعیت نامطلوب و بوی بد فاضلاب در برخی از نقاط شهر زاهدان هستیم.
در اکثر محله های این شهر از جمله خیابان های سعدی، آزادی، ثارالله، جمهوری، زیباشهر و غیره چالش‌هایی به چشم می خورد که بی ‌توجهی به آن‌ها ضمن ترسیم سیمای نازیبا و خسته در شهر، مشکلات بهداشتی و روانی را برای شهروندان ایجاد کرده است.
هر چند در سال‌های اخیر با توسعه زیرساخت و احداث پارک‌های محله‌ای تا حدودی اقداماتی در این شهر انجام شده اما کمبود فضای سبز، خرابی آسفالت، سرعت گیرهای غیرمجاز، جوی های پر از زباله و غیره نیز سبب شده تا چهره شهر نامناسب باشد که در این راستا می طلبد علاوه بر خدماتی که مسئولان شهری جهت رفاه حال شهروندان ارائه می دهند خود شهروندان نیز در حفظ و نگهداری از شهر کوشا باشند.
انتهای خیابان سعدی پارکی به نام «کریمه» وجود دارد که هر چند فاقد امکانات رفاهی و ورزشی برای اهالی است ولی کودکان در آن مشغول به بازی بوده اما بوی بد تعفن که در هوا بخاطر عدم لایروبی جوی های آب در هوا پخش شده علاوه بر نارضایتی ساکنین مانع بازی کودکان در این مکان هم شده است.
 
بزی یکی از ساکنان این خیابان است که در گفت وگو با خبرنگار ما ضمن انتقاد از عملکرد شهرداری برای نظافت و ایجاد فضای سبز در این محله خواستار توجه جدی مدیریت شهری به این موضوع شد.
وی می گوید: بوی تعفن و آزاردهنده ای که از جوی های کنار خیابان در هوا پخش شده علاوه بر اینکه آسایش را از اهالی محل سلب کرده باعث هجوم انواع حشرات موذی نیز شده است.
دهمرده از دیگر ساکنان این خیابان است که می گوید: بوی بد فاضلاب به خاطر گرمای هوا باعث آزار و اذیت مردم است زیرا این روزها که هوا به شدت گرم است نه تنها درو پنجره های خانه را نمی توان باز کرد بلکه با روشن کردن کولر این بو به داخل خانه آمده و آسایش را از اهالی سلب می کند.
وی ادامه می دهد: تجمع انواع حشرات، انتقال میکروب‌ها و بوی بد ناشی از جوی های آب، سلامت ما را در این منطقه تهدید می‌کند.
 
این شهروند بیان می کند: دردسر و معضل اصلی اهالی علاوه بر موارد ذکر شده وجود سوسک و موش هایی است که از این جوی ها به داخل خانه ها می آید.
درد مشترک اهالی خیابان سعدی شرقی باعث شد تا خبرنگارما با مدیرخدمات شهری زاهدان تماس گرفته و با در میان گذاشتن این موضوع خواستار رسیدگی و رفع مشکل شهروندان شود.
سید مجید طباطبایی در گفت و گوی تلفنی به خبرنگار ما در این خصوص اظهار داشت: این محدوده پیمانکار دارد و خدماتی نظیر جمع آوری زباله و پاکسازی معابر در آن بصورت روتین انجام می شود.
وی گفت: برای رسیدگی به این معضل نیروهای مربوطه به محل موردنظر اعزام می شوند تا موضوع را بررسی و اقدامات لازم جهت رفع آن را در اسرع وقت انجام دهند.
مدیرخدمات شهری زاهدان در زمینه فرهنگ سازی واستفاده صحیح از اماکن وفضاهای عمومی نیز بیان کرد: تلاش های زیادی در این خصوص به شهروندان صورت گرفته که نمونه بارز آن نصب تابلوهایی در قالب پیام های هشدار «واردچمن نشوید»،«گل بر روی شاخه زیباست»،«در این مکان زباله نریزید» و«این آب آشامیدنی نیست» و غیره تا از این طریق به همکاری متقابل بامردم برای داشتن شهری پاک وزیبا دست پیدا کنیم.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۸۵۵۸۴
مرجع : پایگاه خبری زاهدانه


ارسال