يکشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۸ ,15 September 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۱۹
به مناسب هفته جهاد کشاورزی صورت می گیرد؛
بهره برداری 20طرح کشاورزی در زاهدان/ ایجاد اشتغالزایی برای 500 نفر از جوانان
 
مدیر جهاد کشاورزی زاهدان گفت: در صورت بهره برداری از طرح های بخش کشاورزی زمینه اشتغال برای 500 نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم در شهرستان زاهدان فراهم می شود.
به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون به نقل از زاهدانه، عباس اشکانی با اشاره به اینکه20 طرح کشاورزی به مناسب هفته جهاد کشاورزی در زاهدان درحال بهره برداری است، اظهار داشت: امور دام و طیور، اصلاح و نوسازی باغات میوه، طرح های زراعی و فنی و زیربنایی از جمله مهمترین طرح های درحال بهره برداری در این شهرستان می باشد.
وی با اشاره به اینکه برای راه اندازی این طرح ها بیش از 114 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است، گفت: با بهره برداری از این طرح ها افزون بر 400 هزار نفر از مردم شهرستان از مزایای آن برخوردار می شوند.
این مسئول افزود: طرح های بخش کشاورزی زمینه اشتغال را برای 500 نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم در شهرستان زاهدان فراهم می کند.
وی از زاهدان بعنوان قطب دامپروری در جنوب شرق یاد کرد و ادامه داد: 500 هزار راس دام سبک، 12 هزار راس گاو شیری، 16 هزار نفر شتر و 260کندوی زنبور عسل از جمله ظرفیت های دامپروری این شهرستان به حساب می آید.
وی در ادامه با اشاره به ظرفیت های بخش کشاورزی زاهدان گفت: سالانه از سطح شش هزار و 500 هکتار زمین های زراعی، 310 هزار تن انواع محصولات کشاورزی تولید و روانه بازار مصرف می شود.
اشکانی در تکمیل این مطلب بیان داشت: از سطح پنج هزار و 500 هکتار باغات این شهرستان نیز سه هزار و 500 تن انواع میوه تولید و روانه بازار می شود.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۸۵۵۸۵
مرجع : پایگاه خبری زاهدانه


ارسال