شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۸ ,22 February 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۲۷
هوش سیاه بار دیگر دستگیر شد
 
فرمانده انتظامی جیرفت از دستگیری دوباره "هوش سیاه" ، هکر حرفه ای جنوب استان خبر داد و گفت: وی پس از رهایی از زندان 87 میلیون ریال را از حساب یك شهروند به سرقت برده بود، كه به دام افتاد.
به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون، سرهنگ " ماشاالله ملائی " گفت: درپی ارجاع پرونده نیابتی به ماموران پلیس فتا جیرفت مبنی بر هک اطلاعات كارت بانكی و برداشت غیرقانونی از حساب ‌بانکی‌ شهروندی از سوی سارقی اینترنتی، بررسی موضوع در دستور کار كارآگاهان قرار گرفت. 
 
وی خاطر نشان کرد: با بررسی های بعمل آمده مشخص شد سارق فردی سابقه دار است که قبلا نیز به علت سرقت های مشابه چندین مرحله توسط کارآگاهان پلیس فتا دستگیر و روانه زندان شده است. 
 
ملائی افزود: سرانجام کارآگاهان پلیس فتا جیرفت با اقدامات شبانه روزی و بهره گیری از امکانات فنی و اطلاعاتی مخفیگاه متهم سابقه دار این پرونده را شناسایی و در عملیاتی منسجم وی را دستگیر کردند. 
 
وی گفت: این جوان كه به هوش سیاه مشهور شده است در آخرین مرحله پس از رهایی از زندان به سرقت اینترنتی 87 میلیون ریال از حساب بانكی یک شهروند دست زده بود كه به این عمل خود اعتراف كرد. 
 
فرمانده انتظامی جیرفت توصیه کرد: برای طعمه قرار نگرفتن در خرید های اینترنتی حتی المقدور از صفحه كلیدهای مجازی تعبیه شده در درگاه بانكی استفاده كنید تا از سرقت اطلاعات شما جلوگیری شود. 
 
وی در پایان گفت: زنگ خطر پلیس برای کلیه تبهکاران به صدا در آمده و چنان چه افرادی بخواهند از راه های ناصحیی کسب مال نمایند پلیس با قاطعیت و جدیت با آنان برخورد می کند.
 
انتهای پیام/4857
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۸۵۷۴۶
مرجع : سايت خبری باشگاه خبرنگاران جوان


ارسال