پنجشنبه ۳ مهر ۱۳۹۹ ,24 September 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۶:۵۴
در بازدید از کمپ ترک اعتیاد نیمروز مطرح شد،
حمایت سپاه نیمروز از رها یافتگان از دام اعتیاد /استفاده از روش آب درمانی برای سم زدایی در کمپ ترک اعتیاد نیمروز
 
دکتر میرخزیمه رئیس شبکه بهداشت شهرستان نیمروز به همراه فرمانده ناحیه مقاومت بسیج نیمروز از کمپ ترک اعتیاد در روستای کمالی بازدید کردند.
به گزارش عصرهامون و به نقل از خبرنیمروز، بندانی رئیس کمپ ترک اعتیاد طلوعی دوباره با اشاره به خدمات این کمپ اظهار کرد: کمپ ترک اعتیاد طلوعی دوباره به صورت خصوصی اداره می شود و افراد داوطلبانه و با پرداخت شهریه اقدام به ثبت نام میکنند؛ در این کمپ از روش آب درمانی (بدون استفاده از دارو) برای سم زدایی استفاده میشود.
وی افزود: رها یافتگان پس از اتمام دوره درمان در صورت احساس عدم آمادگی برای ورود به اجتماع میتوانند بدون صرف هیچگونه هزینه ای مدت زمان بیشتری را در فضای امن کمپ بمانند.
بندانی با گلایه از برخی از نهادها برای بکارگیری رها یافته شدگان تصریح کرد: مشکلات زیادی گریبان گیر آنهاست از جمله عدم حمایت فنی و حرفه ای و بهزیستی است که می توانند کمک شایانی به رها یافتگان صورت دهند.
سرهنگ پاسدار محمدرضا نخعی با اعلام حمایت از رها یافتگان در زمینه های ورزشی و آموزش فنی و حرفه ای بیان کرد: رها یافتگان باید از وقت خود در کمپ به نحو احسن استفاده کنند و با حرفه آموزی زمینه اشتغال آینده خود را فراهم کنند.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج نیمروز با اشاره به مضرات بسیار زیاد اعتیاد برای فرد و جامعه خاطر نشان کرد: اعتیاد جوانان بزرگترین خطر برای نظام است، شما جوانان بازوی قدرتمند و قوی ترین سلاح نظام هستید دشمن شما را هدف گرفته تا نظام جمهوری اسلامی را تضعیف کند.
وی با اعلام حمایت و بکارگیری از رهایافتگان در زمینه اقتصاد مقاومتی تصریح کرد: با توجه به اجرای طرح اقتصادمقاومتی توسط سپاه ما از رها یافتگان که در کار تولید تخصص دارند حمایت میکنیم.
نخعی از اعتیاد به عنوان یکی از بزرگترین آسیب های اجتماعی حوزه سیستان یاد کرد و گفت: در سناریوی جدید دشمن از حمله نظامی و تجاور به مرزها و جنگ دیگر خبری نیست سناریوی خطرناک دشمن برای ما همین است یعنی از بین بردن توانمندی های نظام، هر جوان ایرانی یک توانمندی برای نظام است. حجم زیاد اعتیاد در سیستان بزرگترین دغدغه ماست اگر مشکل امنیتی یا فرهنگی یا هر مشکل دیگری در سیستان وجود دارد یکی از مهمترین علل آن اعتیاد است فردی که معتاد است در یک بازه زمانی مشکل (تامین مواد) دارد و به عاقبت اقداماتش فکر نخواهد کرد.
فرمانده سپاه نیمروز افزود: این کاری که شما امروز کردید کار بسیار بزرگی بود اینکه نیت کردین و به نیت پاک شدن قدم به کمپ ترک اعتیاد گذاشتید کار بسیار ارزشمندی است شما فعل خواستن را صرف کردید و بعد از این همت خودتان لازم است تا پاک از کمپ بروید و دغدغه شما فعلا فقط باید این باشد که ما از این در که بیرون می رویم پاک بمانیم، پاک شدن در خانواده و جامعه به شما اجر و قرب می دهد.
سرهنگ نخعی با تاکید بر آموزش مهارت های فنی و حرفه ای در مراکز ترک اعتیاد بیان کرد: آماده سازی رها یافتگان بر بازگشت به زندگی و بازار کار گام بزرگی برای توانمند کردن رها یافته گان به کار و مشاغل فنی است از این رو با تامین هزینه آموزش های فنی و مکاتبه با فنی و حرفه ای می توانید با مشورت دوستان رشته ای انتخاب کنید و در این میان بسیج می تواند با فراهم کردن مقدمات کار تجهیزات لازم و مربی را مستقر کند.
دکتر عبدالعزیز میرخزیمه ضمن درخواست از رهایافته شدگان جهت شرکت در دوره های NA تاکید کرد: برای جلوگیری از به دام نیفتادن دوباره رهایافته شدگان شایسته است پس از اتمام دوره حتما در جلسات NA شرکت کنند.
رئیس شبکه بهداشت نیمروز افزود: بجز مواد مخدر صنعتی که شدیدا سمی هستند و آسیب های غیر قابل جبرانی به فرد وارد میکنند مواد مخدر سنتی که از افغانستان وارد میشوند نیز شدیدا آلوده به سرب هستند و این بسیار خطرناک و نگران کننده است.
انتهای پیام/9031
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۸۵۷۵۵
مرجع : خبرنیمروز


ارسال