جمعه ۹ اسفند ۱۳۹۸ ,28 February 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
مقام معظم رهبری تاکید فراوانی بر حل مباحث آبی این استان دارند تا نیاز جدی مردم برطرف شود.
به گزارش عصرهامون، آیت‌الله عباسعلی سلیمانی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه زاهدان ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوا به فضیلت‎های ماه مبارک رمضان و شب‌های قدر اشاره کرد و گفت: در این ایام باید به محاسبه بنشینیم و ببینیم هدف از این مهمانی چی بوده است.
امام جمعه زاهدان با بیان اینکه ماه مبارک رمضان ماه رستاخیز دل و جان آدمی است و باید دستاورد خوبی از این ماه برای خود داشته باشیم، افزود: باید بیندیشیم آیا تاکنون توانسته‌ایم در ماه رمضان تحولی در خود بوجود بیاوریم و یا توانسته‎ایم حیات نوینی برای خود پیدا کنیم.
وی با اشاره به اینکه هنوز فرصت برای درک این ماه وجود دارد اظهار داشت: رمضان ماه پاکی و پیراستگی و آراستگی دل، ماه راز و نیاز و نور و نورانیت و ستایش و پرستش است.
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان بیان کرد: امشب یکی از شب‎های ارزشمند ماه رمضان است و باید استفاده بهینه را از برکات این شب‎های بزرگ داشته باشیم.
وی ضمن اشاره به مناسبت‌های هفته آینده گفت: روز جهانی مواد مخدر، شهادت شهید بهشتی و 72 تن از یارانشان و شب‌های قدر را گرامی می‎داریم.
سلیمانی افزود: در ایامی قرار داریم که برای صرفه‌جویی آب باید تلاش کنیم شدت گرما به حدی است که باید مصرف آب مدیریت شود.
وی گفت: در یک کشوری قرار داریم که بیشتر آن خشکی است و استان ما نیز استان خشکی است هرچند دولتمردان برای ذخیره‌سازی آب هزینه کرده‎اند و شخص مقام معظم رهبری نیز تاکید فراوانی بر مباحث آبی این استان دارند تا نیاز جدی مردم برطرف شود.
خطیب نماز جمعه زاهدان ادامه داد: توجه فراوانی شده در زمینه فوق به استان ما شده و بزرگترین پروژه آبرسانی کشور از لحاظ طول ارتفاع با ارتفاع 1510 متر در این استان در حال انجام است و از نعمات نظام اسلامی نیز نباید غافل باشیم.
وی افزود: بنی‌صدر در کشور ما سفره قدرت پهن کرده بود و 14 اسفند را به وجود آورد و توطئه 25 اسفند را انجام داد تا اینکه با بیداری مجلس و قدرت امام خمینی(ره) بنی‌صدر سرکوب شد که بعد از ان توطئه‌های داخلی شروع شد.
امام جمعه زاهدان بیان کرد: تاکنون دولتمردان زیادی از انقلاب به شهادت رسیده‎اند و خون پاک شهدا چهره منافقین را برای مردم نمایان کرد.
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان اضافه کرد: این توطئه‎ها تمام شدنی نیست و تا استکبار است توطئه‎ها نیز وجود دارد و کشور هزینه‎های زیادی باید بدهد تا توطئه‌ها را خنثی کند.
خطیب نماز جمعه زاهدان گفت: باید بدانیم هیچ‌گاه از خطرات دشمنان در امان نیستیم و باید با آگاهی و بصیرت، همیشه آماده مقابله با توطئه‌های آنها باشیم.
انتهای پیام/0720
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۸۵۸۹۵


ارسال