جمعه ۱۵ فروردين ۱۳۹۹ ,3 April 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
محفل انس با قرآن کریم ، مراسم افطاری و نشست مودت،مولوی ها، امامان جمعه وجماعات ، خانواده های معظم شهداء ، مسئولین ادارات، معتمدین ، ریش سفیدان و بسیجیان به میزبانی سپاه سیب وسوران در مسجد محمد رسول الله (ص) شهرسوران برگزار گردید.
به گزارش عصرهامون به نقل از پایگاه خبری تحلیلی سیب و سوران، محفل انس با قرآن کریم، مراسم افطاری و نشست مودت مسئولین و علمای شیعه و سنی شهرستان سیب و سوران با حضور مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت شهرستان های سراوان، سیب وسوران و مهرستان، فرماندار، امامان جمعه و جماعات، خانواده های معظم شهداء، فرماندهان پایگاههای مقاومت، مسئولین ادارات، روحانیون، معتمدین، ریش سفیدان و بسیجیان به میزبانی سپاه سیب وسوران در مسجد محمد رسول الله (ص) شهرسوران برگزار گردید.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه سیب و سوران در این مراسم که با هدف ایجاد محبت و فضای صمیمی بین مسئولین بسیجی برگزار شد، ضمن عرض خیرمقدم گفت: دین اسلام بر دو پایه توحید و مودت استوار است و هر کاری که بر پایه مودت و وحدت استوار باشد بسیار ارزشمند و ثواب آن بی‌اندازه است.
وی با بیان اینکه دشمن درصدد ایجاد تفرقه است، تاکید کرد: امروز وظیفه همه ماست که در راستای ایجاد وحدت و همدلی تلاش کنیم.
فروغی ادامه داد: این نشست با هدف بهره گیری کامل از فضای معنوی ماه مبارک رمضان آن هم در جمعی صمیمی و قدردانی از فرماندهان پایگاههای بسیج است، که رسالت تبلیغ فریضه مهم امر به معروف و نهی از منکر را به عنوان یک واجب درعرصه فرهنگی جامعه بر عهده دارند.
فروغی اظهارداشت: یکی از وظایف مسئولین بسیج این است که در رده های تحت امرشان با تشکیل شورای امر به معروف و نهی از منکر، بسیجیان و عموم مردم را نسبت به جنگ نرم و شناساندن آسیب های دجالواره آگاه نمایند و نسبت به روشنگری و بصیرت افزایی دربین مردم تلاش بیشتری داشته باشند.
وی گفت: برگزاری اینگونه نشست ها اثر بسیاری بر مودت، همدلی و اقدامی تاثیر گذار در سطح جامعه دارد و ما نیز با روحیه ی انقلابی و جهادکبیر باید در راستای اهداف انقلاب تلاش کنیم و بسیجی با بصیرت باشیم و باقی بمانیم.
در ادامه ی این مراسم حجت الاسلام والمسلمین نوری، مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت شهرستان های سراوان، سیب و سوران و مهرستان با آرزوی قبولی طاعات و عبادات و تبریک میلاد امام حسن مجتبی (ع) گفت: ماه رمضان عزیز و ارجمند است و خداوند روزه گرفتن را بر همه ی عالم و گذشتگان، حتی قبل از اسلام در ادیان مختلف و با کیفیت متفاوت امری واجب قرار داده است.
وی افزود: موضوعی که از روزه گرفتن استنباط می شود این است که خداوند ما را بسوی تقوا فرا میخواند تا رستگار شویم و با انجام دستورات الهی به تکامل و سعادت حقیقی برسیم.
حجت الاسلام والمسلمین نوری گفت: خداوندقرآن را که والاترین کلام الهی است را به پیامبرخود عطا کرد تاهمگان به عنوان قانون از آن استفاده کنند و روزه رانیزسرچشمه رستگاری و تنهاعبادتی قرار داد که ریا درآن جایی ندارد.
مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت اذعان داشت: در این ماه عظیم باید در جلساتی که باعث خوشنودی خداوند میشود شرکت کرد، جلساتی همچون مراسم مودت که شیعه و سنی با عمل به کلام الهی و برپایی محفل انس با قرآن و عبادت و ضیافت افطاری، باعث ایجاد دوستی و مودت در میان خود می شوند و خداوند این جلسات را دوست دارد.
انتهای پیام/9507
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۸۵۹۱۸


ارسال