چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۹ ,2 December 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۶ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۱۳
مدیر جهاد کشاورزی مهرستان مطرح کرد:
پیش‌بینی برداشت ۱۸هزار تن محصول خرما از نخلستان‌های ‌مهرستان
 
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مهرستان گفت: با توجه به ۲ هزار و ۶۰۰ هکتار سطح زیرکشت نخلستان‌ها‌ در این منطقه پیش‌بینی می‌شود از این سطح ۱۸ هزار تن محصول برداشت شود.
به گزارش عصر هامون به نقل از  با مهرستان نعمت اله قنبرزهی گرگیج خرمای نخلستان‌های مهرستان را زینت بخش سفره روزه‌داران دانست و اظهار داشت: خرمای با کیفیت شهرستان مهرستان علاوه بر تأمین نیاز داخلی استان به سایر استان ها نیز صادر می‌شود.
وی با بیان اینکه خرمای تولیدی شهرستان مهرستان از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است، افزود: شهرستان مهرستان استعدادهای بسیار خوبی در بخش کشاورزی و به خصوص کشت باغات دارد.
وی خرمای هلیله، ربی و مضافتی را از مهم‌ترین ارقام خرما در مهرستان عنوان کرد و افزود: توکهور هشتبندی، گوربند، کریان و تلنگ از روستاهای مهم شهرستان میناب در تولید خرماست.
قنبرزهی گرگیج با اشاره به سطح زیر کشت بارو نخلستان های شهرستان، خاطرنشان کرد: سطح زیرکشت بارور وغیربارور باغ های شهرستان حدود  ۴هزار و ۵۰۰ هکتار است که ۲ هزار و ۶۰۰ هکتار آن  بارور است.
وی افزود: با توجه به ۲ هزار و ۶۰۰ هکتار سطح زیرکشت نخلستان‌ها‌ در مهرستان پیش‌بینی می‌شود امسال از این سطح زیر کشت ۱۸ هزارتن خرما برداشت شود.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مهرستان با بیان اینکه خرمای تولیدی کشاورزان در ۶ سردخانه فعال این شهرستان نگهداری می شود، تصریح کرد:
با توجه به تولید بالای خرما در این شهرستان، با تلاش های صورت گرفته از سوی سرمایه گذاران شهرستان ظرفیت نگهداری سردخانه ها از ۳ هزار و ۵۰۰ تن به ۸ هزار تن ارتقا پیدا کرده است.

انتهای پیام/9507
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۸۵۹۶۵


ارسال