دوشنبه ۴ شهريور ۱۳۹۸ ,26 August 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۸ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۳۷
گزارشی از معضل بی آبی روستاهای دلگان:
غوغای بی آبی در هیتک دلگان/ هشداری برای مسئولان
 
نبود آب آشامیدنی در هیتک کلاکنتک شهرستان دلگان باعث گلایه و نارضایتی مردم این روستا شده است.
به گزارش عصرهامون به نقل از دلگان پرس، آب بعنوان ماده حیاتی و ارزشمندی است که زندگی بدون آن وجود نخواهد داشت، از تولید انرژی و محصولات غذایی متفاوت تا آب شرب و بهداشت همه و همه به آب بستگی دارد.
نداشتن آب آشامیدنی مشکل بسیاری از روستاهای سیستان و بلوچستان است ولی عمق این مشکل در بسیاری از روستاهای شهرستان دلگان فاجعه بار و نگران کننده است. مردم محله حسن مراد هیتک کلا کنتک از نبود آب آشامیدنی گلایه دارند، انها آب مصرفی خود را از فواصلی طولانی تهیه می کنند.
غوغای بی آبی در هیتک دلگان
این روستائیان ازفقدان آب درروستا برای نظافت و امور روزمره زندگی خود گله می کردند و از مسئولان خواستند تا به مشکل آنها رسیدگی کنند.
ابراهیم بامری یکی از اهالی محله حسن مراد هیتک دلگان اظهار کرد: ما با مشکل کم آبی و بی آبی جدی درروستای رودبارکی مواجه هستیم ومجبوریم از محله های دیگر اطراف آب مصرفی خود را تهیه کنیم.
وی با بیان اینکه تابحال یکبار هم نشده که مسئولی بیاید و از مشکلات ما سوال کند افزود: از زمانی که در این روستا ساکن هستیم با این معضل بی آبی مواجه هستیم.
بامری با اشاره به اینکه نه تنها برای تهیه آب آشامیدنی با مشکل مواجه هستیم تصریح کرد: برای تهیه آب سایر مصارف هم با مشکل مواجه هستیم.
 هشداری برای مسئولان
خانم ماه خاتون بامری یکی دیگر از اهالی این محله در گفتگو با خبرنگار دلگان پرس با بیان اینکه لوله کشی آب وجود دارد اظهار کرد: ولی هیچگاه آب مصرفی این محله در آن جریان نداشته است.
وی با اشاره به اینکه بعضی از خانه های روستا که با فاصله از خانه های محله ما هستند آب آشامیدنی لوله کشی دارند افزود: در طول هفته حتی یکبار هم داخل لوله ها جاری نمی شود.
این شهروند بیان کرد: آبی را که با هزار مشقت تهیه می کنیم کاملا غیر بهداشتی و ظروفی را که با آن آب حمل می کنیم غیر بهداشتی است.
بامری با اشاره به اینکه مسئولان یک روز هم شده بیایند و ببینند که ما چگونه آب آشامیدنی خود را تهیه می کنیم خاطر نشان کرد: آنها باید به فکر محرومان باشند و مشکلات آنها را برطرف کنند.
 
انتهای پیام/9507
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۸۵۹۹۴
مرجع : دلگان پرس


ارسال