چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ ,20 June 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۸ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۳
مدیر امور عشایری مهرستان خبر داد:
۲۰۰ خانوار عشایر شهرستان با تانکر آبرسانی می شوند
 
مدیر امور عشایری شهرستان مهرستان گفت: ۲۰۰ خانوار عشایر این شهرستان با تانکر آبرسانی می شود.
به گزارش عصر هامون به نقل از با مهرستان محمد صدیق مزارزهی با بیان این مطلب به خبرنگار ما گفت: کار آبرسانی سیار به عشایر از وظایف ما است که تاکنون به وسیله آبرسانی سیار به ۲۰۰ خانوار عشایری آبرسانی انجام می گیرد.
وی با اشاره با جمعیت ۲ هزار و  ۲۲۵خانواری عشایر این شهرستان ابراز کرد: آب آشامیدنی سایرخانوارهای عشایری با چشمه ها، و شبکه های انتقال آب تامین می شود.
وی با اشاره به توزیع آب آشامیدنی بین خانوارهای عشایری، افزود: به طور میانگین روزانه ۲۰۰ لیتر آب آشامیدنی بین هر خانوار عشایری توزیع می شود.
وی بیان کرد: تامین آب آشامیدنی پایدار با اجرای طرح های انتقال آب در مناطق عشایری این شهرستان در اولویت کاری این اداره قرار دارد.
مزارزهی با بیان اینکه آبرسانی سیار به روستاهای ملک آباد، سوخته گز و بگین صورت می گیرد، خاطرنشان کرد: آبرسانی سیار به مناطق عشایری توسط یک تانکر ۱۲ هزار لیتری انجام می شود.
وی با بیان اینکه بحران بی آبی به یکی از معظلات جدی منطقه تبدیل شده، خاطرنشان کرد: با توجه به ادامه روند خشکسالی و کمبود بارندگی در شهرستان چند روستای دیگر در منطقه دچار بحران بی آبی شده اند.
وی ادامه داد: با توجه به افزایش روستاهای درگیر بحران کم آبی یک تانکر جوابگوی آبرسانی به این مناطق نیست.
وی با اشاره به اینکه ۵۰ تانکرذخیره آب بین عشایر توزیع شده است، افزود: در راستای توزیع آب شرب و سالم به خانوارهای عشایری ۵۰ تانکر ذخیره آب با ظرفیت ۱۰۰۰ لیتر بین خانوارهای عشایری در روستاهای مختلف عشایری توزیع شده است.
وی با اشاره به هزینه صرف شده برای تهیه تانکرهای ذخیره آب، خاطرنشان کرد: ارزش هر تانکر ۳میلیون و ۶۰۰ هزار ریال است که بطور رایگان در اختیار این قشر مولد و مرزدار کشور قرار گرفته است.
وی مدیر امور عشایری شهرستان مهرستان با اشاره به خشکسالی‌های متوالی در شهرستان و خشک شدن و کاهش منابع آبی در اختیار عشایر، تصریح کرد: بحران کمبود آب خصوصاً در مناطق عشایری جدیست و مسئولان باید در این خصوص چاره‌اندیشی کنند .
ر داشت: در راستای توزیع آب شرب و سالم به خانوارهای عشایری ۵۰ تانکر ذخیره آب با ظرفیت ۱۰۰۰ لیتر بین خانوارهای عشایری در روستاهای مختلف عشایری توزیع شده است.
مزارزهی افزود: ارزش هر تانکر ۳میلیون و ۶۰۰ هزار ریال است که بطور رایگان در اختیار این قشر مولد و مرزدار کشور قرار گرفته است.
مدیر امور عشایری شهرستان مهرستان با اشاره به خشکسالی‌های متوالی در شهرستان و خشک شدن و کاهش منابع آبی در اختیار عشایر، تصریح کرد: بحران کمبود آب خصوصاً در مناطق عشایری جدیست و مسئولان باید در این خصوص چاره‌اندیشی کنند .

انتهای پیام/9507
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۸۶۰۳۳


ارسال