پنجشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹ ,28 May 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۹ تير ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۴۱
مولوی اهل سنت:
امریکا به تنهایی خود بزرگترین ناقض حقوق بشر در دنیاست
 
امام جمعه مسجد نبی اکرم (ص) گفت: امریکا و هم پیمانانش خود با جنایات بسیاری که در کارنامه دارند خودشان بزرگترین ناقض حقوق بشر در دنیا هستند.
به گزارش سرویس عصرهامون، مولوی مراد رودینی در گفتگو با خبرنیمروز اظهار کرد: امریکا پس از قدرت گیری در خلال جنگ دوم جهانی بزرگترین جنایت تاریخ بشریت را در بمباران اتمی هیروشیمای ژاپن به همگان نشان داد.
وی افزود: امریکا پس از آن و در جنگ سرد با دخالت در کشورهای بیشمار در رقابت با کمونیسم جنایات بسیاری در اقصی نقاط دنیا مرتکب شد که نمونه آن را در جنگ ویتنام شاهد بودیم.
رودینی با اشاره به جنایتهای امریکا در جمهوری اسلامی ایران بیان کرد: دخالت در امور کشورها از جمله در کشور خودمان در کودتای 28 مرداد سال 32 که دولترمدان امریکا علنا به آن اعترف کردند و پس از انقلاب دخالت خود را در امور داخلی و بین المللی جمهوری اسلامی ایران به اوج رساندند.
وی ادامه داد: پشتیبانی از رژیم بعثی صدام، هدف قرار دادن هواپیمای مسافربری ایران در فراز آبهای خلیج فارس از جمله اقدامات خصمانه این کشور پس از انقلاب است.
مولوی مراد رودینی خاطر نشان کرد: در چند سال گذشته می بینیم با حمله امریکا به عراق شاهد کشته شدن یک و نیم میلیون انسان هستیم، در افغانستان نیز به بهانه طالبان وبن لادن بزرگترین جنایتها را در حق مردم بیچاره انجام داده و هر روز مردم بمباران می‌شوند و حتی به زنان و کودکان نیز رحم نمی کنند.
امام جمعه مسجد نبی اکرم (ص) تصریح کرد: از طرف دیگر با حمایت های تسلیحاتی امریکا از رژیم غاصب اسرائیل بر ضد مردم مظلوم و بی گناه فلسطین است که مردم فلسطین شب و روز در زیر لگدهای صهیونیست لگدمال می شوند.
وی در پایان افزود: در عراق و سوریه هم همین جنایتها را انجام دادنند مردم مسلمان دنیا و ایران اسلامی باید هوشیار باشند و نگذارند که امریکا و امریکاییها ما را فریب دهند.
انتهای پیام/9031
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۸۶۰۳۹
مرجع : خبرنیمروز


ارسال