سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹ ,24 November 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۸ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۴۲
رئیس اداره بنیاد شهید و امور ایثارگران:
شهدا و جانبازان شیمیایی ثمره سکوت و حمایت جوامع بین المللی از رژیم بعث هستند
 
رئیس اداره بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان های سیب و سوران و مهرستان گفت: شهدا و جانبازان شیمایی ثمره سکوت و حمایت جوامع بین المللی از جنایات رژیم بعث عراق هستند.
به گزارش عصر هامون به نقل از با مهرستان غلامعلی میر با اشاره به روز مبارزه با سلاح های شیمیایی و بمباران شیمیایی سردشت در سال ۱۳۶۶ به خبرنگار ما گفت: بمباران شیمیایی مردم مظلوم سردشت توسط رژیم بعث عراق یکی از تلخ ترین حوادث در طول هشت سال دفاع مقدس بود.
وی به سکوت جوامع بین المللی در آن زمان اشاره و افزود: رژیم بعث عراق با وجود ممنوع بودن استفاده از سلاح هایی شیمایی در کنوانسیون های بین المللی و منع به کارگیری آن، در طول هشت سال دفاع مقدس از سلاح های شیمیایی و میکروبی به کرات استفاده می کرد با این وجود جامعه بین نه تنها عراق را محکوم نکردند بلکه از آن دفاع کردند.
وی ادامه داد: صدام که از سوی دولت های غربی و آمریکا حمایت و به انواع سلاح ها نیز مجهز می شد در طول هشت سال جنگ تحمیلی در دوره های مختلفی از سلاح های شیمیایی و میکروبی علیه  ملت ایران استفاده کرد.
  رئیس اداره بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان های سیب و سوران و مهرستان با بیان اینکه ۸ هزار شهید شیمیایی و ۸۰ هزار جانباز شیمایی ثمره سکوت و حمایت از رژیم جنایتکار بعثی هستند، تصریح کرد: شهدا و جانبازان شیمایی سند حقانیت و نماد مظلومیت ملت ایران در هشت سال دفاع مقدس هستند.
وی خاطرنشان کرد: مردم غیور شهرستان مهرستان در راه دفاع از آرمان های امام راحل و انقلاب اسلامی در طول هشت سال دفاع مقدس در جبهه های حق علیه باطل شرکت داشتند.
میر با اشاره به اینکه شهدا و جانبازان شهرستان مهرستان سند پایداری و افتخار این منطقه هستند، افزود:  در هشت سال دفاع مقدس ۶ جانباز با درصدهای متفاوت و ۱۰ شهید در خطه مهرستان تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی شده است.

انتهای پیام/9507
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۸۶۰۴۶


ارسال