پنجشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷ ,13 December 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۱۲ تير ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۵۵
وقتی پای سگ های شهرنشین کوتاه می شود
 
فضای یک شهر معمولا از زیبایی و سلامت شهری برخوردار است و دور کردن حیوانات از این فضا می تواند به بهبود شرایط زیست محیطی کمک کند.
به گزارش عصرهامون و به نقل از سفیر شرق پرونده ی ورود بی رویه سگ ها به شهرستان مختلف استان هنوز باز است،چرا که مهار و کنترل چنین پدیده ای به یک خرد جمعی نیاز دارد و در کشورهای توسعه یافته معمولا با تجهیز مکانی برای نگه داری سگ ها دور از شهر این امکان فراهم می شود تا مشکلات جدی برای شهروندان ایجاد نشود.
محمد رضا شهرکی؛شهردار زهک درباره این موضوع می گوید:حفظ و نگه داری از محیط زیست و تامین امنیت شهروندان با جلوگیری از ورود خطرات احتمالی به شهر امکان پذیر است،در حال حاضر همه ی شهرهای استان و کشور با این پدیده مواجه هستند و سلامت و امنیت شهروندان در معرض خطر جدی است.
وی ادامه داد:برای مهار و کنترل چنین پدیده ای تیم های خدمات شهری شهرستان زهک در دو مرحله موفق به خارج کردن این سگ ها از سطح شهرستان شده اند.
ورود سگ ها به شهر معظل بزرگی است،چرا که آلودگی شهر را تشدید و سلامت و زندگی انسان ها را تهدید می کند.
شهرکی همچنین گفت:شهرستان زهک به دلیل نزدیکی مکان هایی مانند چاه نیمه ها در معرض ورود این سگ ها قرار دارد اما با تلاش و پیگیری توانستیم این مقدار را به حداقل برسانیم.
گذر سگ های ولگرد به شهر در کنار خطراتی مانند ایجاد رعب و وحشت و نا امنی در سطح شهر،آلودگی را افزایش می دهد و این امر نگرانی مردم را به دنبال داشته است.
احمد علی میرصوفی،کارشناس حوزه بهداشت و درمان می گوید:آلودگی شهری با ورود سگ هابه سطح شهر به یک فاجعه تبدیل می شود و خانواده ها و علی الخصوص کودکان در معرض مستقیم بیماری های انگلی و ویروسی این حیوان قرار می گیرند.
وی گفت:بیماری های قابل انتقال بین انسان و حیوان به یک بحران تبدیل شده و نباید به کودکان اجازه دهیم در فضاهای باز مشغول بازی شوند،زیرا ویروس در کمترین زمان ممکن منتقل می شود.
وی افزود:از لحاظ بهداشتی جای هیچ حیوانی در شهر نیست و معمولا باید به خارج از شهر منتقل شوند تا مردم دچار عوارض و بیماری نشوند.
انتهای پیام314
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۸۶۰۹۱
مرجع : سفیر شرق


ارسال