شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ ,15 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۱۸ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۱۶
امام جمعه نیمروز در خطبه های نماز جمعه:
پلیدترین توطئه دشمن در تاریخ معاصر کشف حجاب است
 
امام جمعه شهرستان نیمروز گفت: یکی از پلیدترین توطئه های دشمنان اسلام در تاریخ معاصر، کشف حجاب است که توسط رضاخان در ایران پایه گذاری شد.
به گزارش سرویس عصرهامون به نقل از خبرنیمروز، حجت السلام والمسلمین محمد راشکی به روز عفاف و حجاب اشاره کرد و گفت:  یکی از پلیدترین توطئه های دشمنان اسلام در تاریخ معاصر، کشف حجاب است که توسط رضاخان ملعون در ایران پایه گذاری شده است.
وی فاجعه خونین حمله به مسجد گوهرشاد یكی از اوراق ننگین تاریخ در دوره رضاخان برشمرد و افزود: رضاخان كه با زور سر نیزه و با حمایت بیگانگان به قدرت رسید، طرح اسلام زدایی را به اجرا گذاشت.
خطیب نماجمعه خاطر نشان کرد: عده ای از علمای مشهد دستگیر کرد و روحانی شیخ محمدتقی گنابادی معروف به بهلول در افشای سیاست اسلام زدایی رضاشاه مصمم‌تر شد سرانجام به دستور رضاشاه در روزهای 20 و 21 تیر ماه 1314 شمسی مسجد گوهرشاد كه مملو از جمعیت معترض بود مورد حمله قشون قزاق قرار گرفت و مسجد گوهرشاد به خاك و خون كشیده شد.
حجت السلام راشکی با اشاره به جنایت های رضاخان تصریح کرد: ماموران رضاخان در اجرای این قانون، شب و روز در کوچه ها و خیابان ها گشت می زدند و هر جا زن باحجابی را می دیدند، با خشونت چادر و روسریش را برمی داشتند و مردها را مجبور می کردند تا زن هایشان را سر برهنه به خیابان ها و مجالس ببرند.
وی با اشاره به هشتم شوال سالروز قبور ائمه بقیع در تشریح این حادثه بیان کرد: وهابیون عربستان به فتوای سران خود مبنی بر اهانت و تحقیر مقدسات شیعه، مراقد مطهر ائمه و اهل‌ بیت ‌پیامبر(ص) را مورد دومین هجوم وحشیانه‌ خود قراردادند و بقیع را به مقبره‌‌ای ویران‌ شده تبدیل‌ کردند.
امام جمعه نیمروز ادامه داد: وهابیون در همان سال به کربلای معلی حمله کردند و ضریح مطهر حضرت امام حسین(ع) را کندند و جواهرات و اشیاء نفیس حرم مطهر را که اکثرا از هدایای سلاطین و بسیار ارزشمند و گرانبها بود، غارت کردند و قریب به ۷۰۰۰ نفر از علما، فضلا و سادات و مردم را کشتند. سپس به سمت نجف رفتند که موفق به غارت نشدند و شکست خورده برگشتند.
حجت السلام محمد راشکی از نیروهای نظامی و انتظامی که در ایام ماه مبارک رمضان آماده باش بودند و زمینه آرامش و آسایش بیشتر مردم روزه دار را فراهم کردند تقدیر و تشکر کرد.
وی ضمن ابراز گلایه از مسئواین اداره برق شهرستان نیمروز تصریح کرد: بدلیل عدم نصب سیستم روشنایی در بیشتر نقاط معابر شهر و روستاها شبها تاریک است و مردم جرأت نمی کنند از منازل خود خارج شوند واداره برق باید جوابگوی روشنایی معابر شهر و روستاها باشد.
امام جمعه یکی از دلایل سرقت را عدم روشنایی در سطح شهرستان و روستاها عنوان کرد و افزود: از فرماندار نیمروز خواست پیگیر این موضوع باشد و با تمام قوا و تلاش خود را پیش از روال طبیعی برای رفع مشکلات مردم اقدام کند.
انتهای پیام/9717
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۸۶۲۶۹


ارسال