چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹ ,27 May 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
اقتصاد مقاومتی از تاکیدات رهبر انقلاب و فرصتی طلایی برای توسعه اقتصاد و صنعت کشور است، بدون شک استفاده از الگوی اقتصاد مقاومتی باعث اقتدار کشور و رونق تولید ملی خواهد شد و اقتصاد مقاومتی می تواند تحولی شگرف در کشور ایجاد کند.
به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون،به نقل از پایگاه خبری لادیز، اقتصاد مقاومتی از تاکیدات رهبر انقلاب و فرصتی طلایی برای توسعه اقتصاد و صنعت کشور است، بدون شک استفاده از الگوی اقتصاد مقاومتی  باعث اقتدار کشور و رونق تولید ملی خواهد شد و اقتصاد مقاومتی می تواند تحولی شگرف در کشور ایجاد کند.

پس از ابلاغ اقتصادمقاومتی ، سپاه و بسیج سازندگی گام های سازنده و موثری در مسیر تحقق این مهم برداشته اند و با تاثیر گذاری و  اعطای وام های اقتصاد مقاومتی  نقش مهمی در پیشبرد دستورات مقام معظم رهبری در مسیر تحقق اقتصاد مقاومتی برداشته اند.

حسین ارباب یکی از بسیجیان فعال در عرصه اقتصاد مقاومتی است که توانسته به کمک وام های اشتغالزایی بسیج سازندگی، و ایجاد یک واحد گاوداری برای خود و خانواده اش اشتغال ایجاد کند.

وی در این باره می گوید: فعالیت خود در زمینه اقتصاد مقاومتی با احداث یک واحد گاوداری به مساحت 5 هزار متر مربع آغاز کردم و با با بهره‌گیری از رویکرد اقتصاد مقاومتی به موفقیت‌های خوبی دست‌یافتم.

ارباب افزود: کارم را با دریافت وام ده میلیونی اقتصاد مقاومتی  از بسیج سازندگی سپاه شهرستانی آغاز کردم و وبا خرید 5 گاو کارم را توسعه دادم و تعداد دام هایم به 10 گاو رساندم و اکنون علاوه برخود و خانواده ام 7 نفر دیگر نیز از این محل کسب درآمد می کنند.

وی با اشاره به بالا بودن هزینه خوراک مصرفی دام ها،  خاطرنشان کرد: هزینه  تامین خوراک دام ها بسیار بالاست و بخشی از درآمد حاصل از پرورش دام صرف تامین علوفه و خوراک دام ها کی شود، گوساله ها پس از پروار شدن برای تامین گوشت مصرفی مردم در زاهدان و میرجاوه به فروش می رسند و از فروش هر گاو بدون احتساب هزینه نگهداری به طور متوسط 2 تا 3 میلیون تومان سود می کنم.

وی ادامه داد: بسیج سازندگی با پرداخت وام های اقتصاد مقاومتی نقش بسزایی در ایجاد اشتغال و توسعه اقتصادی کشور دارد و جوانان می توانند به جای دست روی دست گذاشتن و انتظار برای یافتن شغل مناسب، با اشتغالزایی با استفاده از این وام ها و گام نهادن در مسیر اقتصاد مقاومتی، نقش مهمی در ایجاد اشتغال برای خود و دیگران و تو سعه اقتصادی شهر و روستای خود ایفا کنند.

 

انتهای پیام/4947

 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۸۶۳۶۳
مرجع : لادیز


ارسال