پنجشنبه ۸ آبان ۱۳۹۹ ,29 October 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
یکی از مهم ترین مشکلات کشور بیکاری است و مشکلات ناشی از آن فقر اقتصادی و اعتیاد جوانان را در بر می گیرد.
به گزارش سرویس عصرهامون به نقل از خبرنیمروز، مدت ها است که طوفان های شن، بی آبی، زوال صنایع دستی و کشاورزی و موج بیکاری مردم سیستان را به کوچ از این منطقه واداشته است و بسیاری از ساکنان منطقه سیستان این روزها برای فرار از مشکلات کوله بار سفر و هجرت بسته اند.
پدیده بیکاری معضلی اجتماعی و اقتصادی است که آثار و پیامدهای منفی متعددی به دنبال داشته و زندگی شخصی، خانوادگی و اجتماعی افراد را به شدت تحت تاثیر خود قرار داده و از نظر روحی نیز زیان‌هایی مخرب و ویران کننده‌ای برجا می‌گذارد.
شهرستان نیمروز غرق در مشکلات است
محمد پودینه یکی از شهروندان بیکار نیمروزی در گفتگو با خبرنیمروز اظهار داشت: علاوه بر بیکاری جوانان، نبود امکانات مناسب در سطح شهر و زیرساخت‌های شهری از جمله مشکلات این شهرستان است.
وی افزود: خیلی از جوانان نیمروز در حال حاضر در انتظار راه اندازی کارخانه آرد هستند که این کارخانه برای 150 نفر اشتغالزایی دارد و برای حل معضل بیکاری در این شهر باید چاره ای اندیشیده شود.
پودینه با اشاره به معضل بیکاری تصریح کرد: یکی از مهم‌ترین و اساسی‌ترین مشکل جوانان سیستان در حال حاضر بیکاری می باشد.
بیکاری آسیب های اجتماعی و فرهنگی را به همراه دارد
غلام رضا صیادی با اشاره به خشکسالی سال‌های اخیر بیان کرد: در حال حاضر حرکت شن‌های روان، خشک شدن دریاچه هامون سبب شده که ده‌ها شغل موجود از قبیل صیادی، کشاورزی، گردشگری، دامداری صنایع دستی و... به کلی از بین بروند.
وی خاطر نشان کرد: حل معضل بیکاری و شکستن قفل‌های اشتغال جوانان یکی از مهمترین وعده های دولت تدبیر و امید بوده که متاسفانه عملی نشده است.
شهروند نیمروزی اذعان داشت: مشکل بیکاری باعث شده ازدواج جوانان به تاخیر بیافتد و جوان بیکار پس از اتمام تحصیلات به مواد مخدر روی بیاورد.
صیادی با بیان اینکه اشتغال، ازدواج، مسکن و… از دیگر مشکلات اصلی جوانان این مرز و بوم است که باید دولت در این راستا گامی جدی بردارد.
انتهای پیام
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۸۶۴۴۶


ارسال