دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۹ ,30 November 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان سیستان و بلوچستان ازشناسایی و دستگیری فردی که با جاساز سوخت در قسمت بار تریلی اقدام به قاچاق آن می نمود خبر داد.
به گزارش عصر هامون به نقل از دادمردان، مهمترین اخبار سازمان تعزیرات حکومتی سیستان وبلوچستان در هفته ای که گذشت به شرح زیر است:
 
 
کشف یک هزار و500متر پارچه قاچاق در زاهدان
 
در جریان یک مورد بازرسی از یک دستگاه خودروی پراید در شهرستان زاهدان توسط مامورین پلیس آگاهی - مدیریت مبارزه با قاچاق کالاوارز  مقدار1500 مترپارچه  خارجی قاچاق کشف که پس از انجام مراحل قانونی پرونده جهت رسیدگی به اداره  کل تعزیرات حکومتی استان ارسال گردید.
 
که در همین راستا پس از بررسی پرونده در شعبه ویژه رسیدگی به جرایم قاچاق کالا وارز اداره کل تعزیرات حکومتی سیستان وبلوچستان، با توجه به عدم ارائه مدارک لازم و اقرار متهم،   تخلف قاچاق کالا محرز تشخیص و عامل تخلف به پرداخت  65 میلیون ریال جزای نقدی در حق صندوق دولت و ضبط کالاهای مکشوفه محکوم گردید.
 
 
کشف 24 هزار لیتر سوخت قاچاق در زاهدان
 
رئیس شعبه ویژه رسیدگی به تخلفات قاچاق کالا و ارز اداره کل تعزیرات حکومتی استان گفت : شخصی که با یک دستگاه تانکر نفت کش اقدام به جابجایی سوخت به میزان 24هزار لیتر بدون مجوز و بصورت غیرقانونی نموده بود و قصد خروج آنرا از مبادی مرزی جنوب استان داشت در  شهرستان زاهدان توسط مأمورین پلیس آگاهی مدیریت مبارزه با قاچاق استان شناسایی و دستگیر شد . 
حسن حاجی نژاد بیان داشت: پس از توقیف خودرو و دستگیری متخلف پرونده جهت سیر مراحل قانونی به تعزیرات حکومتی استان ارسال گردید و رسیدگی به پرونده در شعبه ویژه رسیدگی به تخلفات قاچاق کالا و ارز تعزیرات حکومتی استان آغاز گردید. 
وی بیان داشت :  با شروع رسیدگی و بررسی اسناد و مدارک ارائه شده و پس ازاخذ آخرین دفاعیات متهم شعبه اقدام به صدور رأی مبنی بر محکومیت متخلف به میزان 273 میلیون  ریال جزای نقدی و ضبط سوخت های مکشوفه به نفع دولت نمود.
 
برنج های قاچاق در نصرت اباد کشف شد
 
رئیس شعبه گلوگاهی رسیدگی به تخلفات قاچاق کالا و ارز اداره کل تعزیرات حکومتی استان گفت: شخصی که با یک دستگاه خودروی اتوبوس اقدام به جابجایی کالای قاچاق از مسیر زاهدان به کرمان بدون مدارک و بصورت غیرقانونی می نموده در  ایست و بازرسی نصرت آباد توسط مأمورین پلیس آگاهی مدیریت مبارزه با قاچاق کالاشناسایی که در بازرسی از خودروی وی مقدار18 کیسه 20کیلویی برنج پاکستانی  و730 متر پارچه  از وی کشف گردید.  
مرتضی بزی بیان داشت: پس از توقیف خودرو و دستگیری متخلف پرونده جهت سیر مراحل قانونی به تعزیرات حکومتی استان ارسال گردید و رسیدگی به پرونده در شعبه گلوگاهی رسیدگی به تخلفات قاچاق کالا و ارز تعزیرات حکومتی استان آغاز گردید. 
وی گفت:  با شروع رسیدگی و بررسی اوراق و محتویات پرونده و پس ازاخذ آخرین دفاعیات متهم شعبه اقدام به صدور رأی مبنی بر محکومیت متخلف به میزان 83 میلیون  ریال جزای نقدی و ضبط کالاهای مکشوفه به نفع دولت نمود.
 
جریمه6 میلیاری برای قاچاقچی سوخت در زاهدان
 
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان سیستان و بلوچستان ازشناسایی و دستگیری فردی که با جاساز سوخت در قسمت بار تریلی اقدام به قاچاق آن می نمود خبر داد.
سید مرتضی مدنی دراینخصوص اظهار داشت : سربازان گمنام امام زمان (عج) از یکدستگاه تریلی کشنده مقدار 10هزار و 400 لیتر  لیتر سوخت قاچاق که در زیر با مصالح ساختمانی جاساز شده بود و با بارنامه جعلی در حال حمل بود را کشف و پس از محرز شدن تخلف متهم را دستگیر نمودند. 
وی گفت : در ادامه روند بررسی تخلف مشخص گردید که کشنده موردنظر 10 بار سوخت از نوع نفت گاز در هر مرحله 10هزار و 400 لیتر لیتر بارگیری که با استفاده ازهمین شگرد وبا بارنامه جعلی قاچاق شده است که در استعلامات صورت گرفته از ادارات متولی حمل و نقل نیز این نظریه تایید شد.
مدیرکل تعزیرات حکومتی بیان داشت : علاوه بر پرونده متشکله در خصوص قاچاق 10هزار و 400 لیتر لیتر نفتگاز ، پرونده تخلف به جهت اتلاف 93 هزار 400 لیتر نفتگاز دیگر نیز در شعبه ویژه رسیدگی به تخلفات قاچاق کالاو ارز تعزیرات حکومتی استان مورد رسیدگی قرار گرفت .
وی در ادامه گفت : شعبه رسیدگی کنده با بررسی اوراق پرونده و اخذ اظهارات متهم تخلف انتسابی را محرز دانسته و اقدام به صدور رأی مبنی بر محکومیت متخلف به میزان 6 میلیارد و 20 میلیون ریال جزای نقدی در حق دولت نمود. 
مدنی در پایان افزود : طبق رأی شعبه ، خودروی متخلف نیز به نفع دولت ضبط گردید 
گفتنی است مطابق ماده 58 قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز در صورت موجود نبودن عین کالا و یا ارز قاچاق، مرتکب حسب مورد علاوه بر محکومیت به مجازات‌های مقرر، به پرداخت معادل ارزش کالا و ارز نیز محکوم می‌شود. موارد خارج از اراده مرتکب در تلف کالا و ارز مشمول این ماده نمی‌شود.
انتهای پیام/0720
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۸۶۵۲۶


ارسال