چهارشنبه ۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ ,25 April 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۷ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۱۶
گزارش عصرهامون از یک اقدام قابل تقدیر؛
بیمارستان صحرایی، نمونه بارز ترویج ایثار و مهربانی/ ویزیت رایگان بیش از 28 هزار نفر خدمات در چهار روز متوالی
 
چهارمین روز از سی و یکمین بیمارستان صحرایی جنوب شرق کشور نیز در حالی روز گذشته به کار خود پایان داد که بیش از 28 هزار نفر خدمات به صورت رایگان از این بیمارستان استفاده کردند.
به گزارش خبرنگار اجتماعی عصرهامون، 10 مهر ماه 88 بود که بخش کورین زاهدان شاهد افتتاح نخستین بیمارستان صحرایی به همت سردار وحدت شهید شوشتری بود تا آغازی بر ترویج فرهنگ ایثار و مهربانی شود.
حال با گذشت 7 سال 3 مرداد ماه سال جاری سی و یکمین بیمارستان صحرایی بخش قصرقند به همت سپاه پاسداران افتتاح شد تا تداوم گر ایثار و مهربانی باشد.
به گفته علیرضا سرگزی مدیر سازمان بسیج جامعه پزشکی سیستان و بلوچستان پیش بینی شده است که در این بیمارستان به بیش از 30 هزار نفر خدمات ارائه شود.
ویزیت رایگان بیش از 28 هزار نفر در چهار روز متوالی
علی ای حال روز گذشته چهارمین روز بیمارستان صحرایی قصرقند به کار خود پایان داد که به گفته سردار حسین معروفی فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان با گذشت 4 روز از برپایی بیمارستان صحرایی شهید" دکتر احمد آتشدست" 28 هزار و 476 نفر خدمات بهداشتی درمانی رایگان ارائه شد.
وی افزود: از این تعداد خدمات درمانی بهداشتی طی 4 روز گذشته (سوم، چهارم، پنجم و ششم مرداد ماه) 462  عمل جراحی انجام و 118 عمل جراحی به شهرستانهای ایرانشهر، نیکشهر، چابهار و زاهدان ارجاع داده شد.
 سردار معروفی بیان داشت: در این بیمارستان که به مدت 5 روز خدمات درمانی رایگان ارائه می کند 66 نفر شامل پزشک عمومی، متخصص و دندانپزشک به همراه کادر بهداشت و درمان و پشتیبانی انواع خدمات درمانی را به صورت کاملا رایگان به بیماران نیازمند ارائه می کنند.
این اقدام قابل تقدیر سپاه و بسیجیان سبب شده تا به گفته علمای اهل سنت مردم دست بوس سپاه باشند.
سپاه مهربانی را فراتر از مرزها گسترش داده است
هر چند به گفته علمای اهل سنت سپاه مهربانی را فراتر از مرزها گسترش داده است که بیمارستان صحرایی بهترین گزینه برای خدمات رسانی و بسط مهربانی بوده است.
مولوی عبدالغنی دهانی مدرس حوزه علمیه اهل سنت زاهدان  نیز در این خصوص در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی عصرهامون گفته بود که: سپاه به خوبی به دلیل خدمات ارزنده و قابل تقدیر خود جهت رفع محرومیت زدایی و خدمات رایگان در مناطق محروم استان در دل مردم جای گرفته است.
وی افزوده بود: سردار شوشتری نیز با خدمات ارزنده ای که انجام داد به خوبی در دل مردم جای گرفت به طوری که در زمان شهادت وی زنان و کودکان یتیم اشک می ریختند.
انتهای پیام/9031
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۸۶۸۰۰


ارسال