شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹ ,23 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۷ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۴۸
بخشدار مرکزی مهرستان:
بارش شدید باران به زیرساخت ها و روستاهای مهرستان خسارت وارد کرد
 
بخشدار مرکزی مهرستان با اشاره به بارش شدید باران و جاری شدن سیل در این شهرستان طی شبانه روز گذشته، گفت: جاری شدن سیل در شهرستان به زیرساخت ها و روستاهای مهرستان خسارت وارد کرد.
به گزارش عصر هامون ناصر درازهی در گفت و گو با خبرنگار با مهرستان ضمن بیان اینکه بارش شدید باران در شبانه روز گذشته باعث آبگرفتگی معابر شد، افزود: بارندگی های شدید و در نتیجه جاری شدن سیلاب در شبانه روز گذشته سبب بروز خسارت به بخش های زیربنایی و مسدود شدن راههای ارتباطی این شهرستان با سایر شهرهای مجاور شد.
وی به مسدود شدن محورهای مواصلاتی مهرستان – ایرانشهر و مهرستان – سرباز در اثر طغیان رودخانه ماشیکید اشاره و خاطرنشان کرد: این ۲ مسیر در پی طغیان رودخانه ماشیکد و جاری شدن سیل از ساعت ۱۹ شب گذشته بسته شده بود که با تلاش نیروهای  راهداری شهرستان  صبح امروز بازگشایی شد.
درازهی با بیان اینکه بیشترین خسارت ناشی از سیل به روستاهای واقع در دامنه کوه بیرک وارد شده است، افزود: روستاهای چگرد، کوران، قادر آباد و عزیزآباد به دلیل اینکه در دامنه کوه بیرک واقع شده اند دچار آبگرفتگی و آسیب ناشی از بروز سیلاب شده اند.
وی ادامه داد: بر اثر بارش شدید باران دیوار برخی از منازل در مناطق شهری و روستایی فرو ریخته و خساراتی را به  این منازل وارد نموده است.
بخشدار مرکزی مهرستان خاطرنشان کرد: وزش باد شدید همراه با بارندگی سبب شکسته شدن و کج شدن چند  تیر برق و قطع شدن چندساعته برق در شهرستان مهرستان شد.
وی با بیان اینکه سیل بند در مهار سیل  و هدایت روان آب ها به سمت رودخانه ماشکید تاثیر بسیاری داشت، تصریح کرد: سیل بند حفاظتی در سال گذشته در مهرستان احداث شد که این سیل بند با انتقال حجم عظیمی از  روان آب ها به رودخانه ماشکید  در مهار سیل در این شهرستان نقش بسزایی داشت.
درازهی یادآور شد:  گروه های برآورد خسارت در حال جمع بندی خسارتهای وارده هستند.
انتهای پیام/7261
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۸۶۸۰۳


ارسال