شنبه ۸ آذر ۱۳۹۹ ,28 November 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۴۷
گفتگویی به مناسبت روز خبرنگار:
خبرنگاری که آرزوی گفت و گو با رهبر انقلاب را دارد/ مسئولان مشکلات این قشر را برطرف کنند
 
مدیر پایگاه خبری پهره با اشاره به اینکه خبرنگاران مشکلات معیشتی زیادی دارند تصریح کرد: مسئولان معضلات و مشکلات این قشر را برطرف کنند.
به گزارش عصرهامون به نقل از دلگان پرس، 17 مرداد در تقویم کشورمان به نام روز خبرنگار نامگذاری شده است. به همین مناسبت این پایگاه خبری مصاحبه ای را به با یکی از خبرنگاران استان سیستان و بلوچستان انجام داده است که در ادامه گزارش آن را می خوانید:
الهام موسوی مدیر و خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی پهره در گفتگو با دلگان پرس با بیان اینکه از دوران نوجوانی به رشته خبرنگاری، ادبیات و نوشتن علاقه داشته است اظهار کرد: ورود من به عرصه خبر و فعالیت های خبری به صورت اتفاقی پیش آمد، که در سال 93 در سایت پهره شروع به کار کردم.
وی با اشاره به اینکه اگر همکاری با سایت پهره نبود، شاید به سمت کار خبری نمی رفتم افزود: البته علاقه دوران کودکی بود، شاید تصوراتی که من از خبرنگاری درباره سختی کارش می شنیدم و اینکه خبر نوشتن را سخت می دانستم شاید از این دلایل بود.
خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی پهره در خصوص اقداماتی که برای ارتقای سطحی کیفی حرفه خبرنگاری انجام داده است گفت: جهت تسلط بیشتر بر حرفه خبر و نگارش آن باید دوره هایی را می گذراندم که خوشبختانه خیلی زود با شرکت در کلاس های خبرنگاری تا حدود بسیار زیادی این مشکل رفع شد.
وی با بیان اینکه در آغاز کار خبرنگاری برای تنظیم گزارش وقت زیادی را صرف می کردم خاطر نشان کرد: این مشکل خیلی زود برطرف شد و نسبت به آن دوران در کارش پیشرفت چشمگیری داشته است.
موسوی پشتکار، دلگرمی به پشتیبانی خانواده و توکل به خداوند و بازخورد های مثبتی را که از مردم دریافت می کند را بهترین مشوق های خود در پیمودن این حرفه می داند و می گوید: خانواده ام در بسیاری از جاها که تنها بودم و نیاز به حمایت داشتم از من حمایت کرده اند.
وی سخت ترین کار یک خبرنگار از دیدگاه خودش را عدم پاسخگویی و عدم پذیرش انتقاد مسئولان دانست و بیان کرد: برخی مسئولالن در ظاهر بیان می کنند که انتقاد پذیر هستند ولی زمانی که مشکلات و یا مسائلی خلاف نظر آنها مطرح می شود، به گونه ای دیگر برخورد می کنند.
مدیر پایگاه خبری پهره با اشاره به اینکه  بعضی از مسئولان با خبرنگاران شفاف صحبت نمی کنند و یا اقدام به جبهه گیری می کنند اضافه کرد: این در حالی است که خبرنگاران پل ارتباطی آنها با مردم هستند و قصد خبرنگار بهبود اوضاع و مشکلات در آن منطقه است و نه مچ گیری و نه هر چیز دیگری.
الهام موسوی شیرین ترین خبر زمان فعالیت خبریش را مربوط به نجات یافتن خانواده ای ازخطر سیلاب اخیر جنوب سیستان و بلوچستان عنوان کرد و گفت: خانواده ای 5 نفره در محاصره سیلاب بودند؛ زمانی که خبر نجات آنها را با همکاری کارکنان پرتلاش جمعیت هلال احمر شنیدم، خیلی خوشحال شدم.
وی به پیشنهاد کاری از نهادها و سازمان های دیگر اشاره کرد: با توجه به علاقه ای که به کار خبر دارم، ترجیح می دهم فقط خبرنگار باشم.
خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی پهره با تاکید بر اینکه خبرنگاران با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کنند اظهار کرد: بیمه درمانی، مسکن، اعزام به سفرهای زیارتی و سیاحتی، در اختیار گذاشتن امکانات رفاهی از مزایایی است که اگر مسئولین حداقل بخش از این انتظارات را مورد توجه قراردهند به طور قطع روز خبرنگار را فراتر از یک مناسبت خواهد بود.
موسوی با بیان اینکه گزارشات اقتصاد مقاومتی انگیزه فعالیت در کار خبری را در او بیشتر کرده است بیان کرد: گزارش اقتصاد مقاومتی که با موضوع فعالیت زوجی ایرانشهری در زمینه پرورش زنبور عسل و اقدام به تولید عسل می کردند، یکی از آنها بود.
وی اضافه کرد: بازتاب هایی که این گزارش چه در شهرستان ایرانشهر و چه در خارج از شهرستان داشت و اینکه جوانان زیادی از این زوج زنبور دار الگو گرفتند، باعث شد که به حرفه و شغل خودم افتخار کنم و تا حدودی سختی های آن را فراموش کنم.
مدیر پایگاه خبری پهره با بیان اینکه دوست دارد بعضی از گزارشات خبری که کار کرده طبق وعده مسئولین به سر انجام خوشی برای مردم این منطقه ختم شود تصریح کرد: فراهم شدن فرصت اشتغال بیش از 2 هزار نفر از کارگران کارخانه بافت بلوچ یکی از شیرین ترین خبرهایی است که دوست دارم هر چه زودتر با تحقق این وعده؛ این خبر شیرین و امیدبخش را برای جوانان منتظر و آماده به کار منتشر کنم.
الهام موسوی با اشاره به اینکه آرزو دارد با مقام معظم رهبری گفت و گویی انجام دهد افزود: آرزو دارم روزی با حضور در محضرشریف ایشان درباره مقوله فعالیت در فضای مجازی که معظم له از آن به عنوان عمل مهمی یاد کرده اند، راهنمایی گرفته و به نحو احسنت پیاده نمایم؛ امیدوارم معظم له از من به عنوان سرباز فضای مجازی نیز راضی باشند.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۸۷۰۵۳
مرجع : دلگان پرس


ارسال