چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ ,3 June 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۵۳
گزارشی از چند صدایی قیمت ها و سرگردانی مردم؛
افزایش قیمت مرغ صدای اعتراض زاهدانی ها را درآورد
 
افزایش نرخ مرغ این روزها در حالی موجب آشفتگی خانواده ها شده است که معاون سیاسی اجتماعی فرماندار زاهدان گفت: قیمت مرغ فقط در سه بازارچه کوثر، کشاورز و شیرآباد تحت نظارت قرار دارد.
به گزارش عصرهامون به نقل از زاهدانه، علی رغم وعده هایی که مسئولان برای تنظیم بازار به مردم می دهند به تدریج شاهد تغییراتی در قیمت کالاهایی هستیم که نه تنها صدای اعتراض مردم را بلند کرده بلکه باعث شده برخی اقلام اساسی از سبد خانوارها حذف شود بگونه ی که این روزها مرغ های آماده طبخ هم بال و پر درآورده و سفره غذا را دور زده اند.
اما افزایش قیمت مرغ به دور زدن این پرنده از سبد غذایی خاتمه پیدا نکرد چرا که خرید مرغ برای اکثر خانواده ها همچون کابوسی وحشتناک شد که خواب راحت را از آنها گرفت.
بیان این مطلب بدین خاطر است که این روزها در حالی قیمت مرغ در بازار به بیش از 8 هزار و 500 تومان رسیده که صدای نارضایتی مردم نه تنها به گوش برخی از مسئولان نمی رسد بلکه شعله وعده دلخوش کردن مردم از سوی این دسته از مسئولان هم یکی پس از دیگری رو به خاموشی رفته و هیچ و پوچ می شود.
در گزارش میدانی خبرنگار زاهدانه به بازار مشترک این شهرستان، شهروندان زاهدانی ضمن گلایه از افزایش قیمت مرغ و اختلاف زیاد در این ماده غذایی از مسئولین خواستار رسیدگی به این وضعیت در بازار مرغ شدند.
 
خانم جهان زاده در حالی از افزایش قیمت مرغ ابراز نارضایتی می کند که برای اولین بار به قصد خرید مایحتاج زندگی خود به بازار رفته اما دست خالی برگشته است.
وی ادامه می دهد: افزایش قیمت مرغ به یکباره نه تنها موجب آشفتگی بازار و نارضایتی مردم شد بلکه سودجویان هم از آب گل آلود ماهی گرفته بگونه ای که اختلاف قیمت مرغ در این میان نمکی بر زخم دردهای مردم شده که سوزش آن در این بهبوهه اقتصادی جای زخم ها راعجیب می سوزاند.
شهرکی از دیگر شهروندانی بود که به خبرنگارزاهدانه با اشاره به افزایش ناگهانی قیمت مرغ می گوید: تنها گوشت مصرفی خانواده ما به علت گرانی گوشت قرمز همین مرغ بود که آن هم به لطف مسئولان از سفره غذایی مان پر کشید و با این اوضاع باید کم کم از سفره هایمان حذف شود.
 
وی با بیان اینکه از صبح تا شب برای کسب یک لقمه نان پشت فرمان ماشین خیابان های شهر را متر می کند، می گوید: با این 30 هزار تومان که در طی روز با هزار بدبختی بدست می آورم، نمی دانم پول خرج و مخارج خانه را بدهم یا اقساط ماشین و پول آب و برق منزل را؛ این انصاف نیست عده ای حقوق های میلیونی بگیرند و ما قشر کارگر برای خرید چند کیلو گوشت شب تا صبح در فکر باشیم و کاسه چکنم چکنم در دست گیریم.
حال باید گفت براستی قیمت این محصول که بارها تأکید بر تولید کافی و ذخیره به اندازه آن از سوی مسئولان شنیده شده، تا کجا می ‌خواهد پیش برود؟ آیا دولت راهی اساسی برای معقول نگه داشتن قيمت ها يافته است؟

مردم از مراکز غیر بهداشتی مرغ تهیه نکنند
معاون سیاسی اجتماعی فرماندار زاهدان در گفت وگو با خبرنگار زاهدانه در این خصوص اظهار داشت: بر قیمت مرغ فقط در سه بازارچه شهرستان زاهدان که شامل بازارچه کوثر، کشاورز و شیرآباد می باشد تحت نظارت قرار دارد.
محمد گمرکی زاده گفت: قیمت مرغ در این سه بازارچه هر روز بررسی و بروز می شود.
وی تاکید کرد: غیر از قیمت مرغ در بازارچه های نامبرده که نظارت بر روی آن ها اعمال می شود، بقیه مراکز فروش قانونی نیست و بدون مجوز به فعالیت می پردازند از این رو غیر بهداشتی بوده و مردم نباید از آن ها اقدام به خرید مرغ کنند.
انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۸۷۰۶۷
مرجع : پایگاه خبری زاهدانه


ارسال