پنجشنبه ۱۹ تير ۱۳۹۹ ,9 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۵۲
در بازدید استاندار سیستان وبلوچستان از مناطق حاشیه نشین عنوان شد؛
یک پنجم جمعیت استان در شرایط بسیار بدزندگی می کنند/ اقدام شهرداری در اجرای 12 کیلومتر راه آسفالت لاک پشتی است
 
استاندار سیستان وبلوچستان گفت: در برنامه های شهرداری زاهدان اجرای 12 کیلومتر آسفالت منطقه شیرآباد در دستور کار قرار گرفته که روند کارآن بسیار کند است لذا در راستای تسریع این طرح استانداری نیز ردیف اعتباری برای آن در نظر خواهد گرفت تا ظرف یک یا دو سال آینده مناطق خاکی حاشیه شیرآباد آسفالت شود.
به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون به نقل از زاهدانه، علی اوسط هاشمی صبح امروز در بازدید از محله شیرآباد شهرستان زاهدان یکی از علل حاشیه نشینی را شرایط منطقه و خشکسالی عنوان کرد و اظهار داشت: یک پنجم جمعیت استان در شرایط بسیار بدی زندگی می کنند.
وی توجه خاص و ویژه به این منطقه را از جمله اولویت های کاری امسال مسئولان استان عنوان کرد و گفت: با اراده مسئولان در جلب اعتبارات و رفع نیازهای استان و حاشیه شهر زاهدان امروز با اطمینان می توانیم بگوییم که در ستاد بازآفرینی کشور توجه به این نقطه برجسته و جا باز کرده بگونه ای که اولویت با نقاطی است که در رنج عمومی بسر می برند.

راه اندازی 22 واحد آموزشی در حاشیه شهرها
استاندار استان در ادامه با اشاره به مشکلات آموزشی این منطقه نیز بیان داشت: در حال حاضر در منطقه شیرآباد اقدام به راه اندازی 22 واحد آموزشی در نظر گرفته شده که 15 واحد آن تأمین زمین شده است.
وی با بیان اینکه 6 واحد آموزشی دیگر با مشکل زمین مواجه هستند، ادامه داد: روز گذشته یک واحد از این تعداد توسط خیر بومی منطقه رفع مشکل شد و امسال کلنگ این 16 واحد توسط مسئولان آموزش و پرورش و نوسازی، تجهیز و توسعه مدارس استان باید به زمین زده شود.
هاشمی در جهت تسریع امور برای راه اندازی واحدهای آموزشی از فرماندار زاهدان خواست تا براین موضوع نظارت کافی داشته باشد تا این خلاء آموزشی در منطقه پر شود.

اجرای کند شهرداری زاهدان در اجرای 12 کیلومتر راه آسفالت
وی اجرای طرح لوله گذاری آب شرب ساکنان در حدود 36 کیلومتر از منطقه شیرآباد را از جمله اقدامات ارزنده در این محدوده عنوان کرد و افزود: گرچه در برنامه های شهرداری زاهدان اجرای 12 کیلومتر آسفالت در منطقه شیرآباد در دستور کار قرار گرفته که روند کارآن بسیار کند است اما در راستای تسریع این طرح استانداری نیز ردیف اعتباری برای آن در نظر خواهد گرفت تا ظرف یک یا دو سال آینده مناطق خاکی حاشیه شیرآباد آسفالت شود.

اختصاص 30 درصد از بودجه استان به حاشیه نشینی
استاندار سیستان وبلوچستان در ادامه بازدید خود با اشاره به اختصاص 30درصد از بودجه استان به حاشیه نشینی گفت: براساس گزارش فرماندار زاهدان 45 درصد از بودجه فرمانداری و 40 درصد از سوی شورای اسلامی شهر وشهرداری زاهدان به این امر اختصاص یافته است.
گفتنی است؛ صبح امروز استاندار سیستان وبلوچستان به همراه فرماندار و جمعی از مدیران کل دستگاه های اجرایی استان برای بازدید و سرکشی از محلات حاشیه نشین شهر زاهدان و آشنایی با مشکلات و کمبودها، از محلات شیرآباد، کریم آباد، منطقه بلوار کشاورز بازدیدهایی به عمل آورد و از نزدیک از مشکلات و کمبودهای مردم این منطقه اطلاع پیدا کرد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۸۷۲۲۵
مرجع : پایگاه خبری زاهدانه


ارسال