جمعه ۹ اسفند ۱۳۹۸ ,28 February 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۵۰
امام جمعه اهل سنت میرجاوه:
مقام معظم رهبری درکل منطقه محور وحدت است
 
امام جمعه اهل سنت میرجاوه گفت : ملاک وحدت در کشور و منطقه بیانات و فتوای مقام معظم رهبری است
به گزارش سرویس اجتماعی عصر هامون؛مولوی عبدالرحیم ریگیان پور امام جعه اهل سنت شهرستان میرجاوه در گفتگو با لادیز؛ در رابطه با حواشی به وجود آمده در برنامه دورهمی  اظهار کرد: برطبق فتوای مقام معظم رهبری هیچ کس حقی ندارد که به مقدسات مذاهب توهین کند برای  جامعه اهل سنت همین فتوا از سوی مقام معظم رهبری کافی است که هیچ گاه به خودشان اجازه توهین به هیچ مذهبی را ندهند.

وی افزود :   به طور یقین مجری برنامه دورهمی هیچ گونه اطلاعات مذهبی در زمینه نداشته است و به نظر می رسد وی قصد توهین یا تخریب  نسبت به اهل سنت را نداشته است با این حال وی مرتکب اشتباه شده است و نه تنها از جامعه اهل سنت  بلکه باید از همه مردم کشورعذر خواهی کند .

وی با بیان اینکه علما و بزرگان   اهل تسنن می تواند در این مساله نقش مهمی را ایفا کنند خاطر نشان کرد : بجای اینکه در تریبون های نماز جمعه به این اشتباه دامن بزنند سعی بر آرام کردن جوانان و جامعه داشته باشند و ناخواسته تبدیل به نیروی کمکی به دشمن نشوند .

امام جمعه اهل سنت میرجاوه تصریح کرد : دشمن همیشه در کمین است و از کوچکترین فرصتی استفاده می کند تا به وحدت شیعه و سنی در کشور ضربه بزند  اما در این زمان حساس ما باید هوشیار باشیم و هیچ فرصتی به رسانه های معاند ندهیم تا با تبلیغات و حربه های رسانه ای بتوانند باعث تفرقه و اختلاف شوند .

وی گفت : در کشور های همسایه که در حال حاضر دست به گریبان با گروههای تروریستی هستند نا امنی و کشتار از تفرقه و اختلاف نظر به وجود آمده است و این موضوع هوشیاری جدی را از سوی همه آحاد جامعه را می طلبد .

 

انتهای پیام /  4947

 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۸۷۴۲۱


ارسال