سه شنبه ۱ بهمن ۱۳۹۸ ,21 January 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
نیروهای عراقی با ادامه عملیات پاکسازی جزیره الخالدیه استان الانبار، توانستند 70 درصد مناطق «الکرطان و البوکنعان» را آزاد کنند.
به گزاش عصرهامون به نقل خبرگزاری فارس، نیروهای بسیج مردمی و ارتش عراق از صبح جمعه (امروز)، در آخرین مرحله از عملیات پاکسازی «جزیره الخالدیه» در شرق الرمادی، مواضع عناصر تروریستی داعش را در مناطق «الکرطان و البوکنعان» هدف قرار دادند.
تروریست‌ها همچنان در این دو منطقه حضور دارند و نیروهای عراقی پس از درگیری های سنگین موفق شدند وارد این مناطق شوند و تروریست‌ها را عقب برانند.
همزمان با پیشروی نیروهای عراقی تک تیراندازهای تروریست‌های داعش در مناطق مسکونی این مناطق مستقر شدند تا پیشروی‌ها این نیروها را متوقف کنند.
نیروهای بسیج مردمی همچنین با رصد دقیق مکان تعدادی از تروریست‌ها موفق شدند تعدادی از تک تیر انداز آن‌ها را هدف قرار دهند.
آخرین خبرها حاکی است که پیشروی‌های نیروهای عراقی همچنان ادامه دارد و بیش از 140 تروریست در دو منطقه «البوکنعان و الکرطان» در محاصره بسیج مردمی هستند‌.
در حال حاضر حدود 70 درصد از دو منطقه الکرطان و البوکنعان پاکسازی شده و با تکمیل پاکسازی این دو، الخالدیه به طور کامل از دست داعش آزاد خواهد شد.
300 تن از تروریست های داعش در عملیات پاکسازی جزیره الخالدیه کشته و صدها تن دیگر زخمی شدند.
لحظاتی پیش، «اسماعیل المحلاوی» فرمانده عملیات الانبار اعلام کرد که الخالدیه به شکل کامل آزاد شده است.
انتهای پیام/1833
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۸۷۴۵۸


ارسال